صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521748 تاریخ : 1399/07/30-17:35:54
,17,
لغو ممنوعیت واردات برنج

لغو ممنوعیت واردات برنج

ممنوعیت واردات برنج یک ماه زودتر از زمان تعیین شده لغو شد.

به گزارش بانک و صنعت، از ابتدای شهریور ماه امسال با تصمیم ستاد تنظیم بازار ممنوعیت فصلی واردات برنج اعمال شد که باید تا اول آذر ماه ادامه پیدا می کرد.

این در حالی است که تازه ترین اعلام ارونقی معاون فنی گمرک از این حکایت دارد که براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار ممنوعیت واردات برنج از اول ابان ماه لغو خواهد شد که یک ماه زودتراز زمان تعیین شده است.

در زمان اعمال ممنوعیت ورادات برنج در اول شهریور ماه آمار گمرک از این حکایت داشت در پنج اول امسال واردات و ترخیص برنج نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش داشته و حدود 300 هزار تن در گمرک و بنادر دپو شده بود.

از مهمترین دلایل عدم ترخیص برنج های وارداتی تأمین ارز و ماندن در صف تخصیص ارز بود که مدت ها در این رابطه مشکل وجود داشت، آن هم در شرایطی که در ابتدای سال جاری برنج از صف دریافت کنندگان ارز 4200 تومان خارج و با نرخ ارز نیمایی تأمین ارز شد که همین تغییر مبنای ارزی از جمله عوامل افزایش قیمت برنج های وارداتی شده بود.

اما در مدت اخیر اعلام شده بود که طی توافقات صورت گرفته قرار بر این بوده تا ارز لازم برای ترخیص برنج های دپو شده تامین شود؛ به طوری که مقرر شد 80 میلیون دلار جهت تخصیص ارز به برنج های که به صورت درصدی ترخیص شده اند اختصاص پیدا کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران