جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520710 تاریخ : 1399/07/13-14:32:05
,10028,
لزوم همکاری مردم و مسئولین برای عبور از پیک کرونا/ تشدید نظارت بر رعایت پروتکل ها

استاندار تهران تاکید کرد

لزوم همکاری مردم و مسئولین برای عبور از پیک کرونا/ تشدید نظارت بر رعایت پروتکل ها

استاندار تهران با تاکید بر لزوم همکاری مردم و مسئولین برای عبور از پیک بیماری کرونا گفت: دستورالعمل برنامه ارتقاء استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی ویژه تهران بزرگ ابلاغ شده و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی تشدید خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه استانی مقابله با کرونا با اشاره به روند افزایش مراجعان و بستری ها در استان تهران گفت: تعطیلات هفته های گذشته و سفرها سبب افزایش میزان شیوع بیماری کرونا در سراسر کشور و به ویژه استان تهران شده است. با توجه به شرایط فعلی رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: پیشنهادات مختلفی به وزارت کشور فرستاده شده چرا که میزان تراکم جمعیت و تردد در تهران باید کاهش پیدا کند که در این زمینه پیشنهاد دورکاری با توجه به حضور 480 هزار کارمند ستادی و 160 هزار کارمند ملی ضروری به نظر می رسد. میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مترو به طور میانگین 35 درصد و در حوزه تاکسیرانی و اتوبوسرانی 55 درصد می باشد که با این شرایط نیازمند اقدامات مناسب برای کاهش فاصله گذاری اجتماعی هستیم.

وی ادامه داد: نظارت بر فعالیت اصناف و پاساژها باید تشدید شود چرا که برخی از آنها دستورالعمل ها و پروتکل های های بهداشتی را جدی نمی گیرند، ضمن اینکه در این زمینه باید تصمیمات طولانی مدت در نظر گرفته شود تا اثربخشی لازم را داشته باشند. این پیشنهادها و همچنین مواردی همچون اعمال جریمه برای مسافرت های غیرضروری را به ستاد ملی کرونا و وزارت کشور اعلام می کنیم تا بتوانیم شرایط تهران به درستی مدیریت کنیم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برنامه ارتقای استفاده از ماسک در تهران افزود: در این دستورالعمل وظایف دستگاه های مختلف در بعد اقدامات و ابعاد نظارتی مشخص شده است.این مهم استانداری تهران و دستگاه هایی از جمله دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران و تهران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادستانی استان، دادگستری، اداره کل صنعت، صدا و سیما، تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان بسیج مستضعفین تهران، راه و شهرسازی، شهرداری تهران، اداره کل تعزیرات، فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و شرق و غرب را دربرمی گیرد.

وی ادامه داد: وظایف هر کدام از دستگاه ها در این طرح مشخص شده به عنوان مثال اداره کل صمت در زمینه استفاده از ظرفیت قانونی حوزه اصناف جهت اجرای دستورالعمل ها، تامین ماسک ارزان قیمت و مواد ضدعفونی کننده وظایفی را بر عهده دارد که باید همه دستگاه هاوظایف خود را به خوبی اجرا کنند تا در زمینه نظارت و اجرا بتوانیم عملکرد قابل قبول و اثربخشی داشته باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 114
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران