زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490427 تاریخ : 1398/06/13-11:52:20
,1,
لزوم فرهنگ‌سازی مناسب در امر قرض الحسنه

لزوم فرهنگ‌سازی مناسب در امر قرض الحسنه

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: باید فرهنگ سازی مناسبی در امر قرض الحسنه صورت بگیرد و مردم برای پرداخت و دریافت قرض الحسنه ترغیب شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، مرتضی اکبری بیان داشت: تبلیغ مناسبی در امر قرض الحسنه انجام نشده است؛ مردم با شرایط موجود اعتماد مناسبی به بانک‌ها ندارند؛ ولی باید امر قرض الحسنه در بانک‌ها معرفی شود تا مردم بتوانند استفاده کنند.

وی اضافه کرد: باید فرهنگ سازی مناسبی در امر قرض الحسنه صورت بگیرد و مردم برای پرداخت و دریافت قرض الحسنه ترغیب شوند؛ تمام اقدامات در بانک قرض الحسنه مهر ایران بر اساس قرض الحسنه است و تنها همین یک نوع خدمت ارائه می‌شود و این بانک به دنبال بنگاه داری نیست، خدمات در بانک قرض الحسنه مهر ایران متفاوت است و باید این بانک به عنوان ابزار ارائه قرض الحسنه معرفی شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بیان کرد: در حال حاضر بانک قرض الحسنه مهر ایران 7میلیون مشتری دارد که از این تعداد حدود 5میلیون و 300هزار نفر تاکنون از وام‌های این بانک بهره منده شده‌اند؛ بر همین اساس در سال گذشته بیش از 1میلیون و 200هزار فقره وام با اعتباری بالغ بر 13هزار میلیارد تومان به مردم پرداخت شد.

وی افزود: در سال جاری نیز رویه اعطا وام قرض الحسنه ادامه خواهد داشت و با توجه به منابع، پیش بینی می‌شود که بین 1میلیون و 500هزار تا 1میلیون و 800هزار فقره وام با مبلغ متوسط 10تا 12میلیون تومان اعطا شود؛ همچنین کامزد دریافتی نیز با توجه به شرایط متقاضی و مبلغ وام بین صفر تا 4درصد خواهد بود و مدت بازپرداخت نیز بین 6ماه تا 60ماه است.

اکبری عنوان کرد: طبق برنامه ریزی‌ها در تلاش هستیم تا وام‌ها بیشتر بابت اشتغال‌های خانگی پرداخت شود، زیرا صاحبان مشاغل خانگی قادر به پرداخت سودهای 18تا 20درصد نیستند و وام قرض الحسنه بهترین گزینه برای آن‌ها است و بر همین اساس با کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد برکت جهت ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و اعطای وام قرض الحسنه به آن‌ها قراردادهایی امضا شده است.

وی ادامه داد: بانک قرض الحسنه مهر ایران، اولین و بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور است و بر همین اساس نیاز است که این بانک به عنوان ابزاری برای ارائه وام قرض الحسنه به مردم معرفی شود و در این راستا حوزه‌های علمیه جهت معرفی امر حسنه قرض الحسنه، نقش بسیار مهمی دارند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار کرد: تمامی منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران صرف اعطای وام قرض الحسنه می‌شود و حساب مالی بانک کاملا شفاف در اختیار مردم قرار گرفته است؛ در حال حاضر 21هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه بانک مهر ایران است که از این مبلغ 20هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه اعطا شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران