جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521659 تاریخ : 1399/07/29-17:54:02
,10028,
لزوم دسترسی آنلاین به موجودی انبارهای امدادی

رئیس جمعیت هلال احمر مطرح کرد؛

لزوم دسترسی آنلاین به موجودی انبارهای امدادی

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: علیرغم همه تلاش ها انبارها هنوز آنلاین نیست و این یک مشکل است بنابراین باید بحث نرم افزارها را دنبال کنید.

به گزارش بانک و صنعت، کریم همتی در جلسه ویدئو کنفرانس رئیس جمعیت هلال احمر با شورای معاونان امداد و نجات استان ها، ضمن تشکر از عملکرد حوزه امداد و نجات هلال احمر در بحران ها و حوادث گفت: در حوزه امداد کارهای مؤثر و ارزشمندی انجام شده است و ما در استان های جنوبی شاهد خدمت رسانی خوب امدادگران به آسیب دیدگان ناشی از سیل بودیم.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: ما در شرایطی کار می کنیم که با ظالمانه ترین تحریم های بین المللی مواجه هستیم و امکانات کشور و آنچه در دست داریم برای خدمت به هم وطنان نسبت به سنوات قبل کاهش قابل ملاحظه ای داشته است اما هیچیک از این فشارها و نامهربانی های بین المللی باعث نشده که در کنار مردم شریف مان نباشیم.

امدادگران همراهان همیشگی هلال احمر

وی با بیان اینکه همه کسانی که امروز به عنوان مدیر با ما کار می کنند علاقه ای به بحث مادی خدمت در جمعیت هلال احمر ندارند و همین باعث شده تا با کمترین امتیاز برای خود بیشترین خدمات را به مردم ارائه دهند، افزود: با توجه به اینکه خیلی از خریدهایی که در گذشته انجام می گرفت امروز امکان پذیر نیست اما با همین دستان خالی از 8 فروند بالگردی که در گذشته زمین گیر شده بود 3 فروند وارد چرخه عملیاتی شدند و باعث تقدیر ویژه رئیس جمهور از هلال احمر شد و این می طلبد که ما نیز از امدادگرانی که همراهان همیشگی هلال احمر هستند تقدیر کنیم.

می توانیم بخشی از پرداخت های امدادگران را بهبود ببخشیم

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید به بهبود وضعیت جذب و نگه داشت نجات گران و امدادگران هلال احمر و برخورد خوب با آنها اظهار کرد: بار اصلی فعالیت های هلال احمر بر دوش امدادگران است، هر کاری که می شود برای ارتقا وضعیت نجات گران و امدادگران و افزایش رضایت مندی آنها انجام داد را پیگیری کنید. ما می توانیم بخشی از پرداخت های امدادگران را بهبود ببخشیم.

وی با اشاره به رسیدگی به وضعیت بیمه امدادگران گفت: این موضوع باید به عنوان اولویت در کارها در نظر گرفته شود و عملیاتی شود تا در حین بحران شرمنده آنها نباشیم.

فعال نگه داشتن اردوگاه های آموزشی، فرهنگی و تفریحی هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید به برگزاری دوره های آموزشی و باز آموزی نجات گران و امدادگران گفت: یکی از کارهایی که برای جذب و نگه داشت نجات گران و امدادگران می توان انجام داد فعال نگه داشتن اردوگاه های آموزشی، فرهنگی و تفریحی هلال احمر است تا در کنار برگزاری دوره های آموزشی جوانان و اعضای هلال احمر بتوانند امکانات تفریحی هم داشته باشند.

لزوم داشتن شناسنامه خودرویی در استان ها

وی با بیان اینکه هلال احمر یک لجستیک قوی و توانمند داشته که به مرور در حوادث مستهلک شده است گفت: ما باید شناسنامه خودرویی استان ها را داشته باشیم تا تعداد خودروها و قابلیت استفاده ها از آنها مشخص شود بسیاری از آنها نیاز به تعمیر دارند تا وارد چرخه عملیاتی شوند.

همتی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف جوانان هلال احمری با حضور رئیس جمهور افزود: سازمان جوانان ورودی جمعیت هلال احمر برای فعالیت های داوطلبانه است بنابراین برای ما از اهمیت بالای برخوردار است.

تسهیلات ویژه برای امدادگران

وی با بیان اینکه اولویت اصلی ما در هلال احمر امداد و نجات است به پیگیری پرداخت افزایش حق الزحمه امدادگران تاکید کرد و افزود: از تسهیلاتی که برای امدادگران در نظر گرفته شده مذاکره با بانک ملت در استان ها برای پرداخت وام قرض الحسنه به امدادگران است تا بخشی از مشکلات آنها حل شود همچنین برخی از مؤسسات هم قول سرمایه گذاری برای اشتغال زایی و مشغولیت امدادگران داده اند.

اختصاص انبارهای منطقه ای برای دپوی اقلام

همتی در خصوص توزیع امکانات بین استان ها به دپوی اقلام امدادی به صورت منطقه ای تاکید کرد و افزود: در مناطق چهارگانه کشور یکی از استان ها برای دپوی عظیم اقلام انتخاب می شود.

وی گفت: دولت برای پشتیبانی و دپوی انبارهای امدادی 500 میلیارد تومان در اختیار هلال احمر قرار داده است، که 50 درصد آن دریافت شده است و 50 درصد دیگر هم وصول خواهد شد که از این مبلغ 50 میلیارد تومان برای خرید قطعات بالگرد و 22 میلیون دلار برای خرید بالگرد با تاکید رئیس جمهور انجام می شود؛ که در مناطق چهارگانه توزیع خواهد شد.

لزوم دسترسی آنلاین به موجودی انبارها

همتی همچنین با بیان اینکه شرایط ایمنی و فضای انبارهای امدادی مهم است افزود: علیرغم همه تلاش ها انبارها هنوز آنلاین نیست و این یک مشکل است بنابراین باید بحث نرم افزارها را دنبال کنید و برای دسترسی به موجودی انبارها و رفع مشکلات انبار داری و انبار گردانی فرایند قانونی را انجام دهید.

ضرورت برگزاری دوره های تخصصی و باز آموزی امدادی

وی در خصوص آموزش های تخصصی هلال احمر نیز گفت: باید موضوع آموزش های تخصصی و دوره های بازآموزی با جدیت دنبال شود تا از ریزش نیروهای امدادی و نجاتگر جلوگیری شود آموزش ها را منطقه ای کنیم و به استان ها در این خصوص تفویض اختیار دهیم و تمرکز زدایی کنیم.

همتی یادآوری کرد؛ شرایطی سختی در کشور حکم فرماست اما به مدد مسئولان حل خواهد شد و امیدواریم که برخی از دغدغه های عزیزان حل شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران