در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516108 تاریخ : 1399/04/26-15:16:32
,17,
لزوم انسجام و سیاست گذاری کارآمد برای تحقق عدالت اجتماعی

شریعتمداری در پیامی به مناسبت هفته بهزیستی؛

لزوم انسجام و سیاست گذاری کارآمد برای تحقق عدالت اجتماعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت هفته بهزیستی گفت: باید با شکل گیری یک ائتلاف فراگیر «همه با هم بودن» تلاش و همت خود را به کارگیریم تا کاستی ها و بی عدالتی ها را نسبت به اقشار دارای معلولیت، آسیب دیدگان اجتماعی، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار و خیابانی، کودکان بد و بی سرپرست، سالمندان و همه آنانی که تحت پوشش سازمان خیرخواه و انسان دوست بهزیستی و دیگر نهادهای حمایتی هستند، بزدائیم.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در این پیام افزود: امروز و در زمانی که شیوع ویروس منحوس و عالم گیر کرونا بیش از هر زمان دیگر سایه شوم فقر را نه در ایران بلکه در سراسر جهان گسترش داده است، باید همدلانه و با تکیه به باورهای دینی، فرهنگی و انسانی بیش از هرزمان در این مرز و بوم دست یاری به سوی یکدیگر دراز کنیم و یک جنبش فراگیر برای کمک به یکدیگر شکل دهیم.

وی ادامه داد: دستیابی به عدالت و رفاه رویای دیرین همه انسان ها بوده است، یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی هم تامین عدالت اجتماعی، ریشه کن کردن فقر و تولید ثروت برای بهره مندی همگان از رفاه نسبی بوده است.

شریعتمداری در این پیام تاکید کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز بارها تاکید کرده اند در مسیر تحقق عدالت اجتماعی کم کاری داشته ایم و برای تحقق این هدف، امروز بیش از هر زمان به انسجام، همدلی و سیاست گذاری کارآمد برای تحقق همه ابعاد عدالت اجتماعی نیاز داریم.

در پیام وزیر تعاون آمده است: ما امروز و در زمانی که شیوع ویروس منحوس و عالمگیر کرونا بیش از هرزمان دیگر سایه شوم فقر را نه در ایران بلکه در سراسر جهان گسترش داده، باید همدلانه و با تکیه به باورهای دینی، فرهنگی و انسانی بیش از هر زمان در این مرز و بوم دست یاری به سوی یکدیگر دراز کنیم و یک جنبش فراگیر برای کمک به یکدیگر شکل دهیم.

وی ادامه داد: هم فرهنگ دینی ما و هم رویکردهای نوین جهانی در حوزه رفاه و تامین اجتماعی بر این نکته مهم تاکید دارند که در ارائه کمک و مددرسانی باید احترام، شان و عزت نفس کمک شوندگان حفظ شود.

باور من این است که برای یک سازمان مشارکت محور نظیر سازمان بهزیستی، اجرای دقیق ماموریت ها به ویژه جلب مشارکت خیران، فعالان مدنی و همه انسان دوستانی که دل در گرو کمک به همنوع دارند، جز از ارتقای اعتماد عمومی، برقراری گفت وگوی اجتماعی، تسهیل فعالیت موسسه های خیریه، کارآمدسازی و چابک سازی سازمان، بهره مندی از روش های نوین و البته استقرار اصل اعتمادساز و فسادستیز شفافیت در همه اجزای عملکرد، شفافیت در فرآیندها، شفافیت در جذب و ارائه کمک های مادی و غیرمادی، امکان پذیر نیست و این، همان رویکرد و مسیری است که از بدو ورود در وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سازمان بهزیستی ترسیم و بر آن پافشاری کردم.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: امروز پس از یک سال، با حضور مدیری جوان و کارآمد در راس این سازمان و همراهی همکاران با دانش، کم توقع و دلسوز، گام های بسیار خوبی در این خصوص برداشته شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این پیام گفت: فرا رسیدن هفته بهزیستی را فرصتی می دانم که نه تنها به همه همکاران خوبم در این سازمان دست مریزاد و خدا قوت بگویم، بلکه از همه ایرانیان انسان دوست و خیرخواه دعوت کنم تا سازمان بهزیستی کشور را برای رسیدن به ماموریت های انسان دوستانه ای که بر عهده دارد کمک و یاری دهند، زیرا امیدبخش ترین بخش از زندگی ما کمک به این نجیب ترین اقشار جامعه است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران