صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520172 تاریخ : 1399/07/05-15:00:14
,17,
قیمت گذاری دستوری دولت، یکی از عوامل تعطیلی 50 هزار واحد صنفی

رئیس اتاق اصناف خبر داد

قیمت گذاری دستوری دولت، یکی از عوامل تعطیلی 50 هزار واحد صنفی

رئیس اتاق اصناف کشور وی با بیان اینکه بالغ بر 50 هزار واحد صنفی در آستانه تعطیلی قرار داشته یا تعطیل شده اند، گفت: قیمت گذاری دستوری از جمله دلایل مهم تعطیلی این واحدها است.

به گزارش بانک و صنعت، سعید ممبینی در نشست امروز فعالان بخش خصوصی با وزیر پیشنهادی صمت که ظهر امروز در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: اتاق بازرگانی ایران، اتاق اصناف و اتاق تعاون تصمیم گرفتند با ایجاد یک دبیرخانه مشترک برای حل مشکلات بخش اقدام کنند و در این دبیرخانه به این جمع بندی رسیدیم که حمایت کنیم تا رزم حسینی به عنوان وزیر صمت برگزیده شود.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای توجه به حوزه تولید، گفت: بخش بازرگانی طی سال های اخیر مورد بی مهری قرار گرفته و اگر بپذیریم این بخش موتور محرکه تولید است باید توجه ویژه ای به آن صورت بگیرد.

این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه بعضاً تصمیمات و اقداماتی منجر به ایجاد تنش در بخش تجارت کشور می شود، گفت: تمام این مسائل به پای اصناف نوشته می شود، در حالی که اصناف علیرغم همه بی مهری ها کنار دولت بوده اند.

وی با بیان اینکه بالغ بر 50 هزار واحد صنفی در آستانه تعطیلی قرار دارند یا تعطیل شده اند، عنوان کرد: عواملی مانند نرخ گذاری دستوری، عدم حمایت لازم از بخش و عدم توجه به تشکل ها علیرغم شعارهای داده شده از جمله دلایل این مسئله است.

ممبینی اضافه کرد: روز به روز باید اختیارات بیشتری به بخش خصوصی واگذار شود تا مشکلات مرتفع گردد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران