در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512777 تاریخ : 1399/02/24-11:15:24
,17,4,
قیمت کالا در سوپرمارکت های آمریکا با بیشترین جهش 46 ساله روبرو شد

با جهش قیمت گوشت و تخم مرغ

قیمت کالا در سوپرمارکت های آمریکا با بیشترین جهش 46 ساله روبرو شد

در ماه آوریل(فروردین-اردیبهشت) با هجوم آمریکایی ها به سوپرمارکت ها برای ذخیره مواد غذایی در منزل جهت گذران قرنطینه کرونا، قیمت گوشت، تخم مرغ، سریال صبحانه و شیر در آمریکا، به شدت جهش کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سی ان بی سی، در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) با هجوم آمریکایی ها به سوپرمارکت ها برای ذخیره مواد غذایی در منزل جهت گذران قرنطینه کرونا، قیمت گوشت، تخم مرغ، مواد غذایی صبحانه و شیر در آمریکا، به شدت جهش کرد.

وزارت کار آمریکا دیشب گزارش داد که قیمتی که مصرف کنندگان آمریکایی بابت کالاهای سوپرمارکتی پرداخت کرده اند 2.6 درصد جهش کرده است که این بزرگترین جهش قیمت یک ماهه آنها از 1974 تا کنون است. افزایش قیمت کالاها بسیار گسترده بود و از آیتم هایی نظیر کلم بروکلی و گوشت گرفته تا تن ماهی و جو را تحت تأثیر قرار داد.

قیمت کالاهای دسته گوشت، مرغ، ماهی و تخم مرغ 4.3 درصد جهش کرد، میوه و سبزیجات 1.5 درصد بالا رفت، موادغذایی صبحانه و محصولات دسته آرد 2.9 درصد گران شدند و محصولات لبنیاتی 1.5 درصد بالا رفتند.

این اتفاق (رشد قیمت کالاهای سوپرمارکتی) در حالی رخ داد که در ماه آوریل با سقوط شدید قیمت نفت و بنزین، در مورد کالاهای دیگر شاهد تورم منفی بودیم. تورم آمریکا در ماه آوریل به طور کلی 0.8 درصد کاهش یافت که این بزرگترین کاهش تورم از 2008 تا کنون بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران