در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512179 تاریخ : 1399/02/15-09:35:21
,5,4,
قیمت های نفت خام 6 درصد سقوط کرد

با تنش های چین و آمریکا؛

قیمت های نفت خام 6 درصد سقوط کرد

قیمت های نفت در حالی سقوط کرد که تنش های آمریکا و چین، امید به بازگشت اقتصادی مثل قبل، حتی با پایان یافتن پاندمی کرونا را کمرنگ نموده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سی ان بی سی، در آغاز معاملات روز دوشنبه 15 اردیبهشت، قیمت های نفت در حالی سقوط کرد که تنش های آمریکا و چین امید به بازگشت اقتصادی حتی با پایان یافتن پاندمی کرونا را کمرنگ نموده و این در حالی است که اقتصادهای جهان، تسهیل محدودیت های مقابله با ویروس کرونا را آغاز کرده اند.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا( دابلیوتی آی) در همان آغاز معاملات 7.6 درصد یا 1.46 دلار سقوط کرد و به 18.27 دلار رسید.

این شاخص در ادامه تا ساعت 7:30 به وقت تهران سقوط خود را به 6.37 درصد کاهش داشت و به 18.52 دلار بازگشت.

قیمت نفت آمریکا هفته گذشته 17 درصد جهش کرده بود.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت هم، در آغاز معاملات 3.4 درصد سقوط کرد و به 25.54 دلار رسید؛ اما تا ساعت 7:30 به وقت تهران، سقوط خود را به 2.04 درصد یا 54 سنت کاهش داد و به 25.90 دلار بازگشت.

برنت هفته گذشته پس از 3 هفته سقوط متوالی 23 درصد جهش کرده بود.

قیمت های نفت طی هفته گذشته در حالی تقویت شدند که کاهش تولید نفت 10 میلیون بشکه ای اوپک پلاس آغاز شد و شرکت های انرژی آمریکا هم 53 چاه نفت خود را بستند تا تعداد کل آنها به 325 حلقه کاهش یابد که این، کمترین تعداد چاه فعال آمریکا از ژوئن 2016 میلادی تا کنون است.

هرچند اظهارات تهدیدآمیز ترامپ برای افزایش تعرفه های چین به منظور تلافی شیوع ویروس کرونا و مقصر اعلام کردن پکن، حال وهوای بازارها را بر هم زد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران