جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519209 تاریخ : 1399/06/19-12:40:00
,17,
قیمت های بازاری خودروها غیرواقعی است

سرپرست وزارت صنعت:

قیمت های بازاری خودروها غیرواقعی است

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت های بازاری خودروها غیرواقعی است و تفاوت قیمت کارخانه ای و بازاری خودروها نباید این قدر زیاد باشد.

به گزارش بانک و صنعت، جعفر سرقینی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: گرانی خودرو در بازار، بیشتر یک امر روانی است و مردم دوست دارند پول های در دست خود را تبدیل به کالا کنند.

به گفته وی، تولید روزانه دو خودروساز بزرگ کشور سه هزار و 600 دستگاه است که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 25 درصدی دارد

سرقینی ادامه داد: تحویل ایران خودرو و سایپا در این مدت در همسنجی با پارسال رشد سه درصدی داشته و از ابتدای امسال تاکنون بیش از 342 هزار دستگاه خودرو بابت تعهدات قبلی و جاری شان خودرو تحویل مردم داده اند.

وی با بیان اینکه همچون گذشته خودروسازان تعهدات معوق نگران کننده ندارند و آمار تعهدات کاهش چشمگیری یافته است، اضافه کرد: امروز به طور نمونه تعهدات ایران خودرو به کمتر از 40 هزار دستگاه رسیده و بی تردید با این روند تولید، همه تقاضاها را پاسخگو خواهیم بود.

سرپرست وزارت صنعت خاطرنشان کرد: برای رسیدن مردم به خودروی مورد نیازشان نیز دستور داده شده تا برنامه ثبت نام خودرو به طور مداوم و با برنامه های بیشتر ادامه یابد.

وی یادآور شد: در حالی که در نخستین برنامه قرعه کشی خودروهای ثبت نامی، بیش از چهار میلیون نفر برای حدود 40 هزار دستگاه خودرو ثبت نام کرده بودند، امروز این رقم به کمتر از 200 هزار نفر متقاضی رسیده که بیانگر کاهش عطش خرید نزد مردم است.

سرقینی خاطرنشان کرد: در صورت تداوم و افزایش ثبت نام ها، قیمت خودروها بیش از پیش افت خواهد کرد و شانس افراد برای خودرودار شدن بیشتر خواهد شد.

این مقام مسوول با اشاره به نقدها از شیوه ثبت نام ها، یادآوری کرد: زمانی که ثبت نام ها به صورت عادی انجام می شد و خبری از قرعه کشی نبود نیز منتقدان صحبت از وجود ربات می کردند، امروز اما قرعه کشی خودروها در حضور نهادهای متعدد نظارتی انجام می شود و حتی از نظارت های بیشتر استقبال خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: با انجام نظارت ها در حضور مسوولان، کسی جرات تخلف نخواهد داشت و مردم باید صبور باشند تا روال کنونی را هرچه بهتر تنظیم کنیم.

سرقینی درخصوص برنامه های تحویل فوری خودرو گفت: تحویل فوری ها نیز می تواند بازار را آرام کند، اما باید مکانیزم آن تعریف شود.

وی افزود: هرگونه برنامه تحویل فوری خودرو در شرایط کنونی به هجوم مردم برای خرید خواهد انجامید، اما اگر هم برنامه ای تعریف شود با انجام قرعه کشی خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران