صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516361 تاریخ : 1399/04/31-11:09:24
,5,
قیمت نفت تثبیت شد

قیمت نفت تثبیت شد

قیمت نفت که هفته گذشته را تحت تاثیر گسترش کرونا در جهان و نشست اوپک پلاس، پرنوسان پشت سر گذاشت، حالا به نظر می رسد در قیمت های بالای 40 دلار به ثبات رسیده است.

به گزارش بانک و صنعت، شیوع کرونا در تمام بازارهای جهان تاثیرگذار بوده، اما بازار نفت بیش از هر بازار دیگری از این ویروس آسیب دید. قیمت نفت تحت تاثیر تعطیلی فعالیت های اقتصادی و کاهش تقاضای سوخت در دنیا، هر روز با کاهش روبرو شد و با جنگ قیمتی بین عربستان و روسیه افت قیمت تشدید شد.

بعد ازآن اگرچه تولیدکنندگان نفت بر سر کاهش تولید خود به توافق رسیدند، اما چند ماه زمان لازم بود تا جهانی که در نفت غرق شده بود بتواند به تعادل قیمتی در بازار طلای سیاه برسد.

در حال حاضر با وجود آنکه قیمت ها در بالای 40 دلار در هر بشکه قرار دارد، اما حجم ذخیره نفت در دنیا جای نگرانی است که می تواند بازار را با کاهش قیمت همراه سازد.

گسترش دوباره کرونا در جهان باعث شده تا احتمال بازگشت محدودیت ها تقویت شود. موضوعی که تقاضا برای نفت را کاهش می دهد و فشار مضاعفی بر قیمت ها خواهد داشت.

با این حال، موازنه قدرت در بازار طلای سیاه، قیمت نفت را این روزها به ثباتی نسبی رسانده است، بگونه ای که نفت برنت باوجود آنکه نتوانسته از 43 دلار در هر بشکه فراتر رود، اما کاهش شدیدی را نیز تجربه نمی کند.

برنت امروز با 0.37 درصد رشد به 43 دلار و 44 سنت در هر بشکه رسید و نفت شاخص آمریکا نیز 0.07 درصد بالا رفت و 40 دلار و 84 سنت معامله شد.

چنانچه راه حلی برای مقابله با کرونا در جهان پیدا شود، می توان امیدوار بود که قیمت نفت در نیمه دوم سال با افزایش همراه شده و حتی به بالای 50 دلار در هر بشکه نیز برسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران