سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 467515 تاریخ : 1398/04/15-11:30:13
,8,5,
قیمت نفت با تنش‌های ایران و کاهش تولیدات اوپک رشد کرد

در پایان معاملات هفتگی بازارها

قیمت نفت با تنش‌های ایران و کاهش تولیدات اوپک رشد کرد

قیمت‌های نفت در حالی رشد کرد که تنش‌های ایران و تمدید توافق کاهش تولیدات اوپک باعث شد بازارها تقویت شوند، اما داده‌های اقتصادی ضعیف رشد قیمت‌ها را محدود کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعتبه نقل از رویترز، در پایان معاملات روز جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران)، قیمت‌های نفت در حالی رشد کرد که تنش‌های ایران و تمدید توافق کاهش تولیدات اوپک باعث شد بازارها تقویت شوند، اما داده‌های اقتصادی ضعیف رشد قیمت‌ها را محدود کرد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت 93 سنت یا 1.47 درصد جهش کرد و به 64.23 دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا هم 17 سنت بالا رفت و به 57.51 دلار رسید.

هر دو بنچ‌مارک نفتی این هفته با بیشتر شدن نگرانی‌های مربوط به کند شدن اقتصاد جهانی، نسبت به نگرانی‌های مربوط به اختلال در عرضه، با کاهش قیمت روبرو شدند. قیمت برنت از لحاظ هفتگی 3.3 درصد افت کرد و قیمت نفت آمریکا هم با کاهش 1.8 درصدی روبرو شد.

جنگ تجاری چین آمریکا چشم‌انداز رشد اقتصادی جهان و تقاضای نفت را تیره‌تر کرده است، اما مذاکرات بین دو کشور از هفته گذشته از سر گرفته شد تا شاید تجارت جهانی از این بن‌بست خارج شود.

اما تنش‌های خاورمیانه هم باعث بالا رفتن قیمت‌ها شد. پس از اینکه نیروی دریایی انگلیس، یک نفتکش ایرانی را در جبل‌الطارق، به اتهام تخطی از تحریم‌های اتحادیه اروپا، بازداشت کرد، ایران هم تهدید کرد که یک کشتی انگلیسی را بازداشت خواهد کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 203
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه