در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519300 تاریخ : 1399/06/20-16:14:23
,17,
قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ تغییر نمی کند/ قیمت مرغ 15 هزار و 500 تومان است

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد:

قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ تغییر نمی کند/ قیمت مرغ 15 هزار و 500 تومان است

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تاکید کرد: در حال حاضر علتی برای افزایش قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ و جوجه یک روزه وجود ندارد و نرخ مرغ و تخم مرغ تغییر نمی کند.

به گزارش بانک و صنعت، عباس تابش افزود: با توجه به مستندات ارائه شده در جلسه امروز که با حضور ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس، معاونان وزارت جهاد کشاورزی و صمت در سازمان حمایت برگزار شد؛ بنابر اعلام وزارت جهاد کشاورزی 55 درصد کنجاله و نهاده های مورد نیاز دامداران و مرغداران تأمین شده و 45 درصد باقی مانده از طریق جیره جایگزین جبران خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به این که قیمت جیره جایگزین بالاتر از قیمت کنجاله نیست بنابراین تغییری در نرخ مصوب مرغ، تخم مرغ و جوجه یک روزه بوجود نمی آید.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر این که تأثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت مرغ و تخم مرغ نهاده ها است، گفت: براساس اظهارات تولید کنندگان در تأمین کنجاله مشکلاتی وجود دارد، اما این کمبود قرار است از طریق جیره جایگزین پر شود البته مستندات بهای تمام شده جیره جایگزین هم در حال جمع آوری است، اما در هر صورت آنچه مسلم است تنش قیمتی در بازار نداریم.
تابش افزود: قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ در درب مدغداری ها، 9 هزار و 500 تومان است که اگر به این قیمت تغییرات قیمت واکسن و حمل و نقل را اضافه کنیم مبلغی کمتر از 300 تومان می شود در نتیجه قیمت مصوب تخم مرغ در بازار پایین تر از 10 هزار تومان است.
وی گفت: در خصوص تخم مرغ مشکل در شبکه توزیع نیست و قیمت ها از درب واحد تولیدی افزایش یافته با این ادله که قیمت نهاده ها افزایش داشته و به صورت آزاد خریداری می شود که در این مورد از مرغداران ادله خواسته ایم و باید ظرف 48 ساعت مستندات خود را در این خصوص ارائه کنند و گرنه مورد تعزیر قرار می گیرند.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: در خصوص مرغ هم قیمت مصوب همان 15 هزار و 500 تومان به ازای هر کیلو می باشد و تغییری در آن حاصل نشده است.
تابش گفت: به طور قطع نظارت ها بر بازار بیشتر می شود و باید نرخ های مصوب از طرف فروشندگان رعایت شود.
وی با اشاره به این که گفته می شود در برخی گشت های نظارتی سازمان حمایت تعزیرات را همراهی نمی کند، افزود: اگر سازمان حمایت نبود و کوتاهی می کرد گشت تعزیرات شکل نمی گرفت و اگر سازمان حمایت همراهی نکند تعزیرات به چه استنادی و با چه پرونده ای به بازار مراجعه می کند چرا که مسئول تنظیم پرونده سازمان حمایت است و تعزیرات مسئول صدور رأی، بنابر این درست نیست که بگوییم که سازمان حمایت در گشت های نظارتی حضور ندارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران