صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 462977 تاریخ : 1398/01/28-16:57:47
,13,
قیمت مرغ در بازار کاهش یافت

قیمت مرغ در بازار کاهش یافت

حجت گفت: قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده 600 تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها 800 تومان کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از کاهش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 9 هزار و 200 مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها 12 هزار و 700 تا 13 هزار و 500 تومان است.

به گفته وی، قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده در مقایسه با روز‌های گذشته 600 تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها 800 تومان کاهش یافته است.

حجت شرایط عرضه و تقاضا و فشار دولت بر اجرای بحث تک نرخی شدن مرغ را دلیل اصلی کاهش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: اصرار دولت بر بحث تک نرخی شدن قیمت 11 هزار و 500 تومانی برای فروش هر کیلو مرغ در خرده فروشی‌ها انگیزه تولیدکنندگان برای تولید را از بین می‌برد چرا که هزینه‌های تولید بیش از این رقم است.

این مقام مسئول ادامه داد: از مسئولان ستاد تنظیم بازار انتظار می‌رود که براساس هزینه‌های واقعی تولید که مورد تایید دست اندرکاران امر همچون وزارت جهاد کشاورزی، تشکل‌ها و کمیسیون کشاورزی است، نرخ واقعی مرغ را اعلام کنند تا اجحافی در حق تولید کننده و مصرف کننده صورت نگیرد.

وی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را 9 هزار و 500 تا 10 هزار و مرغ آماده به طبخ 13 هزار و 500 تا 14 هزار تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که علی رغم افزایش هزینه حقوق و دستمزد، سربار، ریز مغذی‌ها و خدمات، دولت نرخ مرغ زنده را به 7 هزار و 200 تا 7 هزار و 500 تومان کاهش داده است، در حالیکه انتظار می‌رفت به جای کاهش یک هزار تا یک هزار و 200 تومانی، نرخ مرغ زنده را بالای 9 هزارتومان در بازار اعلام می کرد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی در پایان با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی همچنان 2 نرخی است، بیان کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و 800 و کنجاله سویا 4 هزار و 200 تا 4 هزار و 800 تومان در بازار آزاد به مرغداران عرضه می‌شود که این امر بر افزایش هزینه‌های تولید دامن می‌زند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران