جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515432 تاریخ : 1399/04/15-13:24:57
,13,
قیمت مرغ در بازار کاهشی شد

قیمت مرغ در بازار کاهشی شد

امروز در حالی قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم برای مصرف کنندگان 17 هزارو 500 تومان قیمت خورد که طی یک تا دو هفته گذشته نرخ این محصول به بیش از 19 هزار و 500 تومان رسیده بود.

به گزارش بانک و صنعت، طبق آمارها امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده به طور متوسط 12 هزار تومان و گوشت مرغ گرم حدود 17 هزار و 500 تومان با اندکی نوسان در سطح فروشگاه ها و خرده فروشی ها عرضه می شود.

حبیب اسدالله نژاد نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده منطقی است زیرا پیش از این تولیدکنندگان به دلیل پایین بودن قیمت از نرخ تمام شده محصول متضرر بودند.

وی اظهارداشت: طی ماه های اخیر تولیدکنندگان مرغ گوشتی به علت افزایش هزینه های تمام شده تولید و نوسان نرخ ارز با زیان 3 هزارو 300 میلیارد تومانی روبرو شده اند و دیگر تولیدکنندگان توان ضرر را ندارند در غیر اینصورت به دلیل نبود نقدینگی از چرخه تولید خارج خواهند شد.

نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه حجم توزیع فعلی نهاده های طیور با نرخ مصوب کفاف تولید را نمی دهد، تصریح کرد: امروز تولیدکنندگان مرغ گوشتی هر کیلوگرم کنجاله سویا را نزدیک هشت هزارتومان، ذرت و سبوس را بیش از 2700 تومان از بازار خریداری می کنند بنابراین نباید انتظار داشت که قیمت زنده کمتر از 12 هزارتومان عرضه شود.

وی قیمت فعلی گوشت مرغ برای مصرف کنندگان را منطقی دانست و افزود: با توجه به قیمت تمام شده تولید مرغ زنده، نرخ هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کنندگان حدود 17 هزار و 300 تومان است.

اسدالله نژاد با بیان اینکه گوشت مرغ یک کالای لاکچری نیست گفت: اکنون بخشی از مردم توان خرید گوشت مرغ را ندارند و به طور حتم سرکوب قیمتی برای تولیدکنندگان چاره کار نیست.

وی ادامه داد: به نظر می رسد نیاز است دولت برای ثبات قیمت گوشت مرغ و جلوگیری از حذف این محصول پروتئینی از سبد خانوار اقشار کم درامد راهکاری ارایه دهد زیرا نوسان نرخ ارز و افزایش روز افزون نهاده های طیور در افزایش قیمت این محصول اثرگذار است.

طی یک تا دو هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار به بیش از 19 هزار و 500 تومان رسیده بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران