از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515060 تاریخ : 1399/04/08-12:10:32
,17,
قیمت مرغ به15هزار تومان بازگشت/اختصاص 15هزار تن سهمیه به استانها

با مصوبه ستاد تنظیم بازار

قیمت مرغ به15هزار تومان بازگشت/اختصاص 15هزار تن سهمیه به استانها

ستاد تنظیم بازار در تصمیمی، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را 15 هزار تومان و مرغ زنده را 10 هزار تومان تعیین کرد که با تلورانس قیمتی 5 درصد بر اساس نظر کارگروه تنظیم بازار استان، قابل تغییر است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از وزارت صمت ‎، با مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ به 15 هزار تومان بازگشت. بر این اساس به منظور تنظیم بازار گوشت مرغ، مرحله دوم توزیع ده هزار تن گوشت مرغ منجمد با قیمت مصوب حداکثر 12,900 تومان تحویل درب سردخانه و 13,500 تومان قیمت خرده فروشی به ازای هر کیلوگرم در سراسر کشور آغاز شد.

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، این میزان مرغ در سازمان میادین میوه و تره بار و مراکز منتخب عرضه از جمله فروشگاه های زنجیره ای، شبکه های تعاونی و صنوف منتخب با هماهنگی و راهبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها توزیع خواهد شد.
همچنین ستاد تنظیم بازار در تصمیمی، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را 15 هزار تومان و مرغ زنده را 10 هزار تومان تعیین کرد که با بازه (تلورانس) قیمتی 5 درصد بر اساس نظر کارگروه تنظیم بازار استان، قابل تغییر است.

قیمت فروش ذخایر گوشت مرغ شرکت پشتیبانی امور دام نیز 12,900 تومان تحویل به عوامل توزیع و 13,500 تومان عرضه در مراکز خرده فروشی تعیین شده است.

شرکت پشتیبانی امور دام بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار مکلف شده تا نسبت به تأمین نیاز استان ها به میزان اعلامی از سوی استان و همچنین عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار راسا اقدام و نسبت به تأمین نیاز غرف میادین اقدام کند.

جوجه ریزی ماهانه از تیرماه به میزان 115 میلیون قطعه مورد تاکید قرار گرفته است همچنین قیمت هر قطعه جوجه یک روزه 2,800 تومان اعلام شد و به کارگروه های تنظیم بازار استانی اختیار 5 درصد کاهش یا افزایش قیمت داده شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 137
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران