جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 445991 تاریخ : 1397/10/25-11:11:30
,6,
قیمت خودرو در بازار حداقل تا عید نوروز کاهشی می باشد

قیمت خودرو در بازار حداقل تا عید نوروز کاهشی می باشد

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو با اعلام کاهش قیمت ها در بازار بیان می کند که دولت راهکار خوبی را برای کاهش قیمت ها و فروکش تلاطم بازار در پیش گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، نعمت الله کاشانی نسب اظهار داشت: افزایش قیمت خودرو از سوی شرکت های خودروساز، تاثیر چندانی بر بازار نداشته و تنها باعث شده قیمت ها در بازار اندکی کاهش یابد و نیز خرید و فروش در بازار تا حدی کاهش یافته است، زیرا در حال حاضر بازار تقریبا اشباع بوده و از چندی پیش خرید و فروش در بازار صورت نمی گرفت و در حال حاضر نیز رکود در بازار افزایش یافته و هیچگونه خرید و فروشی صورت نمی گیرد.

وی افزود: افزایش قیمت خودرو از سوی شرکت های خودروساز و نیز ثبت نام فروش خودرو از سوی شرکت ها موجب شده که در مجموع، قیمت خودروهای داخلی در بازار تا حدی با کاهش مواجه شود، اما بازار در رکود به سر می برد و خرید و فروشی صورت نمی گیرد و در واقع خریداری در بازار وجود ندارد.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو افزود: کارخانجات خودروسازی قیمت ها را افزایش داده اند اما هنوز قیمت کارخانه به قیمت ها در بازار آزاد نرسیده و پایین تر از قیمت بازار بوده و افزایش قیمت خودرو از سوی کارخانه تاثیر چندانی در بازار نداشته و تنها موجب شده قیمت ها اندکی در بازار کاهش یابد.

کاشانی نسب درخصوص خودروهای خارجی گفت: از زمان اعلام دولت مبنی بر ترخیص خودروهای وارداتی، قیمت خودروهای خارجی مقداری در بازار کاهش یافته است. در حال حاضر خودروهایی که دارای مشکل خاصی نیستند از گمرک ترخیص می شوند، به عبارتی تنها ما به التفاوتی مربوط به قیمت ارز، اخذ شده و خودرو ترخیص می شود و همین امر تاثیر خود را بر بازار گذاشته و قیمت خودروهای خارجی در بازار کاهش یافته است.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: پیش بینی می شود قیمت ها در بازار مجددا کاهش یابد و قیمت ها در بازار خودرو حداقل تا عید نوروز کاهشی باشد.

وی در پایان گفت: دولت راهکار خوبی را برای کاهش قیمت ها و فروکش تلاطم بازار در پیش گرفته و امیدواریم این رویه دارای تداوم باشد.  ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران