تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6514 تاریخ : 1391/07/12-09:25:22
,6,16,17,
قیمت خودرو آزاد نمی شود

قیمت خودرو آزاد نمی شود

به نظر می رسد با این افزایش قیمت خودروی تولید داخل، قیمت ها از مدت ها پیش آزاد شده است.!

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه موضوع آزادسازی قیمت خودرو به هیچ وجه مطرح نیست، مباحث مطرح شده در خصوص قطع عرضه خودرو از سوی برخی خودروسازان را نیز تکذیب کرد.

 


محسن صالحی نیاافزود: تعیین قیمت خودرو در کمیته قیمت گذاری و ستاد تنظیم بازار در حال بررسی بوده و نتیجه آن به زودی اعلام خواهد شد.
وی در پاسخ به اینکه مباحث مطرح شده درباره احتمال آزادسازی قیمت خودرو صحت دارد یا خیر؟ اظهار کرد: موضوع تعیین قیمت خودرو در کمیته خودرو و ستاد تنظیم بازار در حال بحث و جمع بندی است و آزادسازی قیمت این محصول نیز مطرح نشده است.
معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره انتقادات مطرح شده از توقف عرضه خودرو از سوی سایپا و ایران خودرو، گفت: منطق این است که عرضه خودرو متوقف نشود مگر اینکه تولیدی نباشد در حالیکه خودرو در سایپا و ایران خودرو در حال تولید است و امکان نگهداری و عرضه نشدن آن در بازار نیز محال است.
وی با بیان اینکه ایران خودرو و سایپا در حال فروش خودرو هستند، تصریح کرد: بسیاری از واریزکنندگان و کسانی که برای دریافت خودرو ثبت نام کرده اند خودروی خود را در مقطع تعیین شده دریافت می کنند در غیر این صورت مگر می شود روزانه دو هزار خودرو تولید شود و عرضه نشود.
صالحی نیا درباره تاثیر افزایش نرخ ارز بر قیمت خودرو اظهار کرد: مگر نوسانات قیمت دلار پیش از اینها در بازار مطرح نبوده است؟ ما همواره به دنبال برابری و تبدیل نرخ دلار و ریال به یکدیگر بوده ایم. این موضوع هیچ گاه باعث دست زدن و تغییر قیمت خودرو نبوده است. قیمت خودرو تابعی از افزایش و کاهش مقطعی نرخ ارز طی چند ماه نبوده و تغییرات ناگهانی مبنای تغییر قیمت خودرو نیست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران