صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521671 تاریخ : 1399/07/30-10:02:32
,11,
قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء آمادگی دارد جای خالی وزارت جهاد سازندگی را با قدرت پر کند

دکتر محمد:

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء آمادگی دارد جای خالی وزارت جهاد سازندگی را با قدرت پر کند

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اعلام کرد: مردم محروم روستاها بیش از هر زمان دیگری نیازمند خدمات جهادی هستند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، دکتر سعید محمد روز سه شنبه(29 مهرماه) در دیدار با اعضای فراکسیون محرومیت زدایی مجلس گفت: بخش عمده ای از مردم محروم کشور امروز نیازمند کمک های نهادهای دولتی و اجتماعی هستند، قرارگاه سازندگی خاتم به نوبه خود برنامه ریزی جامعی در حوزه محرومیت زدایی در اطراف پروژه های عمرانی خود در سراسر کشور داشته است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) افزود: تا کنون با اکثر کمیسیون های مجلس انقلابی جلسه برگزار و گزارش کار فعالیت های قرارگاه را ارائه کردیم و راهکارهایی برای استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی برای حل مشکل مردم ارائه نمودیم؛ به نظر من ظرفیتهای سرشار و فراوانی در کشور و جود دارد که مغفول مانده و در صورت بهره برداری درست از آنها قطعاً بخش زیادی از مشکلات قابل حل است.

وی عنوان کرد: قرارگاه بعد از اتمام جنگ تحمیلی در سال 68 که زیرساخت های کشور تخریب شده بود و پیمانکاری در کشور وجود نداشت به استناد اصل 147 قانون اساسی تشکیل شد که بتواند کارهای بزرگ را انجام دهد.

دکتر محمد ادامه داد: با تجربه مهندسی دوران جنگ و تجربه ای که بخش مهندسی رزمی کسب کرده بود قدم به این عرصه گذاشتیم و قرارگاه خوش درخشید.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) افزود: می توان فعالیت های قرارگاه را به چهار بخش تقسیم کرد. دوره بازسازی، که در همین دهه قرارگاه کارهای بزرگی مانند احداث سد کرخه را به عنوان اولین پروژه قرارگاه انجام داد و اعتماد زیادی را به خود جلب کرد و عملا این را اعلام کرد که ما می توانیم جایگزین پیمانکاران بزرگ خارجی شویم و سد کرخه را با یک سوم قیمت پیمانکاران خارجی انجام داد.

دکتر محمد افزود: دهه دوم فعالیتها دهه سازندگی و دهه سوم دهه انحصار شکنی شرکتهای خارجی بود مانند فعالیت درخشان قرارگاه در 6 فاز پارس جنوبی و یا در پالایشگاه ستاره خلیج فارس و در دوره چهارم رسالت قرارگاه الگوافرینی در بخش اقتصاد مقاومتی است و به دنبال فرهنگ سازی و گفتمان در حوزه اقتصاد مقاومتی هستیم و تعابیر مقام معظم رهبری را که عمدتاً در این حوزه بر زمین مانده را پیگیری خواهیم کرد و تلاش می کنیم تا در این حوزه فعالیت های ویژه ای انجام دهیم و تا به امروز حرکت های خوبی همانند ورود در پتروپالایشگاهها و صنایع معدنی و امنیت غذایی انجام شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ضمن تشریح پروژه های قرارگاه اعلام کرد: مجموعه قرارگاه در قالب 8 هلدینگ تخصصی و 40 موسسه و شرکت و 200 هزار نفر نیروی انسانی که 48 هزار نفر نیروهای مستقیم خود قرارگاه هستند و الباقی نیروهای پیمانکاران هستند و حدود 5 هزار شرکت پیمانکار خصوصی در کنار قرارگاه مشغول فعالیت هستند سازماندهی شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء ماشین الات این مجموعه را 13 هزار اعلام کرد و گفت: امروز صاحب 285 پروژه در همه استانهای کشور عنوان نمود.

دکتر محمد خاطر نشان کرد: ما برنامه ریزی کردیم در حاشیه 70 کیلومتری پروژه ها در روستاهای کمتر برخوردار و مناطق محروم ضمن شناسایی مشکلات، آنها را حل کنیم، ما یک مجموعه مهندسی هستیم و توان ما توان ماشین آلاتی و تیم های مهندسی ما است و در بخش عمران و آبادانی روستاها می توانیم کمک رسانی کرده و مکمل سایر بخشهای جهادی سپاه هستیم.

وی افزود: البته سپاه بخش های متعددی در محرومیت زدایی دارد و برخی از بخش ها مانند گروه های جهادی نیروی انسانی خوبی دارند و با قیمت ارزان و بدون دریافت وجه به صورت فی سبیل الله تیم های جهادی شکل گرفتند و خدمات رسانی می کنند و قرارگاه با تجهیزات مهندسی و ماشین آلاتی مکمل گروههای جهادی سپاه است و با تعامل نزدیک با سایر بخش های سپاه خدمت رسانی می کنیم.

دکتر محمد خاطر نشان کرد: اگر دولت بتواند برای 112 پروژه قرارگاه، 30 هزار میلیارد تومان تامین نماید پروژه هایی به ارزش 350 هزار میلیارد تومان تکمیل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، احسان قاضی زاده نماینده سرخس و فریمان، احد آزادی خواه نماینده ملایر، محمدرضا مبلغی نماینده کوهدشت، رحمت الله فیروزی پور نماینده نطنز، سارا فلاحی نماینده ایلام، فاطمه محمد بیگی نماینده قزوین، غلامرضا شریعتی نماینده بهشهر، معین سعیدی نماینده چابهار، سیدمحمد پاک مهر نماینده بجنورد، حسین حاتمی نمایتده کلیبر، مهران رحمانی نماینده تاکستان، غلامرضا منتظری نماینده گرگان، محسن علیزاده نماینده سپیدان، محمدجواد عسگری نماینده داراب و عباس گودرزی نماینده بروجرد از فراکسیون محرومیت زدایی پیشنهادات و انتظارات و نیازهای خود را مطرح کرده و اعلام آمادگی کردند تا موانع قانونی رفع محرومیت در مسیر فعالیت های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) را مرتفع سازند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران