زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490217 تاریخ : 1398/06/10-09:19:30
,11,22,
قرارداد ساخت 33 واگن مسافربری در اراک امضا شد

قرارداد ساخت 33 واگن مسافربری در اراک امضا شد

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: قرارداد ساخت 33 واگن مسافربری چهار تخته بین شرکت حمل و نقل ریلی رجا و این واحد مادر تخصصی ریلی امضا شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمدرضا مختاری افزود: ارزش ریالی این قرارداد بیش از 15 هزار میلیارد ریال است که در نوع خود برای شرکت واگن پارس کم سابقه بوده است.

وی ادامه داد: شرکت حمل و نقل ریلی رجا موافقت کرد با افزایش 25 درصدی قرارداد مذکور ، هشت دستگاه واگن مسافربری چهار تخته از شرکت واگن پارس اراک خریداری کرده و این واگن ها تا اوایل سال آینده ساخته و تحویل  شود.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک بیان کرد: این قرارداد ضمن جلوگیری از توقف خط تولید واگن سازی مسافری و حفظ اشتغال موجود، در افزایش ظرفیت حمل مسافر در داخل کشور نیز اثرگذاری مستقیم دارد.

مختاری اظهار داشت: با در نظر گرفتن عمر بالای واگن های مسافری در حال سیر شرکت حمل و نقل ریلی رجا و نیاز به بازسازی واگن های مذکور، بازسازی 55 دستگاه از واگن های آلمانی فرسوده موجود در خطوط ریلی  با انعقاد قراردادی به ارزش 900 میلیارد ریال به شرکت واگن پارس اراک واگذار کرده است.

وی ادامه داد: منابع مورد نیاز برای  قرارداد بازسازی این واگن های مسافری از محل تبصره 18 قانون بودجه و با حمایت وزارت راه و شهرسازی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران تامین می شود. 

شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.

این شرکت در سال 1354 در اراک آغاز به کار کرد و در سال 1364 با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.

کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت 33 هکتار جانمایی شده است.

این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

شرکت مسافربری رجا اکنون با پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی فعالیت دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران