صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520098 تاریخ : 1399/07/03-12:29:50
,5,
قرارداد تجاری سازی دانش فنی ایرانی MTP امضا شد

متن صوتی با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی

قرارداد تجاری سازی دانش فنی ایرانی MTP امضا شد

امضای قرارداد واگذاری لیسانس، اسناد مهندسی فرآیندی و مهندسی پایه طرح تولید پروپیلن از متانول با ظرفیت سالانه 120 هزار تن بین شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و پتروشیمی فاتح کیمیا امروز (پنجشنبه، سوم مهرماه) امضا شد.

به گزارش بانک و صنعت، بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز (پنجشنبه، سوم مهرماه) پس از امضای قرارداد واگذاری دانش فنی تولید پروپیلن از متانول اظهار کرد: قرارداد تجاری سازی دانش فنی ایرانی تولید پروپیلن از متانول با گروه فاتح به عنوان نخستین شرکت و در عین حال گام نخست برای افزایش ظرفیت تولید پروپیلن در کشور امضا شد.

وی افزود: طرح های تولید پروپیلن از متانول برای مناطق مختلف مثل عسلویه، امیرآباد، انزلی، اسلام آباد نیز اجرا می شود و ظرفیت این محصول در سال 1404 به سالانه 4 میلیون تن می رسد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی درباره فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ادامه داد: از پارسال عملیات مطالعات محیطی، ایمنی، پدافند غیرعامل و غیره انجام شده است و مکان آن به دلیل ملاحظاتی که وجود دارد تغییر کرد، اما تا پایان امسال فاز 2 پتروشیمی در منطقه ماهشهر نهایی و آماده واگذاری به سرمایه گذاران می شود.

علی پژوهان، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز با اشاره به اینکه در توسعه صنعت پتروشیمی یکی از مهمترین گلوگاه ها تأمین فناوری است، گفت: خوشبختانه این شرکت فناوری لازم را از گاز تا پلی پروپیلن دارد و قرارداد احداث واحد 120 هزار تنی تبدیل متانول به پروپیلن برای نخستین بار در کشور با دانش به طور کامل ایرانی امروز امضا شد که تهیه اسناد مهندسی آن آغاز می شود.

وی ادامه داد: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در تأمین فناوری های لازم در تکمیل زنجیره گاز تا محصولات پایین دستی از جمله پلی پروپیلن مشکلی ندارد و فناوری فرآیندی و کاتالیست های لازم را تأمین می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 178
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران