زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490120 تاریخ : 1398/06/05-17:14:27
,17,
قبض پرداختی پزشکان باید آرم مالیاتی و بارکد داشته باشد

یک مقام مسئول:

قبض پرداختی پزشکان باید آرم مالیاتی و بارکد داشته باشد

مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: از اول مهرماه تمام درمانگاه ها و مطب پزشکان باید دو نشان آرم مالیاتی و بارکد را روی قبض پرداختی داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علی رستم‌پور اظهار داشت: از پزشکانی که تاکنون اقدام به ثبت کارتخوان نکرده اند درخواست می شود تا 15 شهریور ماه در این راستا اقدام کنند. 

وی بابیان اینکه الزام ثبت کارتخوان از 22 مرداد به 15 شهریور 98 تغییر کرده است، گفت: بنا به درخواست سازمان نظام پزشکی استفاده از کارتخوان متصل به سازمان امور مالیاتی در مطب پزشکان، به نیمه شهریور موکول شد و از ابتدای مهر 98 اعمال و محاسبه می شود. 

مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان امور مالیاتی افزود: آنچه که باعث تغییر زمان ثبت کارتخوان در مطب شد صرفاً آموزش استفاده از کارخوان نبود بلکه ابهامات فنی و زیر ساختی برای اتصال به نظام مالیاتی باعث این تغییر زمان الزام شد.

رستم پور با بیان اینکه پزشکان تخصص خاص خود را دارند و انتظار داشتن اطلاعات مالی و حسابرسی نیست، افزود: پیش از این برخی از مطب پزشکان از دستگاه کارتخوان استفاده می کردند اما شرایط اتصال اطلاعات حساب بانکی آنها به عنوان پایانه فروشگاهی به نظام مالیاتی آماده به کار نبود.

وی گفت: باید حافظه مالیاتی روی سرور های شرکت های ارائه خدمات پرداخت یا «پی اس پی» نصب شود تا اطلاعات مالی مطب بدون دخل و تصرف در سازمان امور مالیاتی ذخیره شود.

رستم‌پور با بیان اینکه از  12 شرکت ارائه خدمات پرداخت دعوت شده، 10 شرکت اعلام آمادگی کرده اند، تصریح کرد: به کمک این شرکت ها و بانک مرکزی همه کارتخوان های پزشکان قابل ثبت خواهد داشت. 

وی با اشاره به اینکه فهرست اصناف دیگر نیز به زودی اعلام می شود، افزود: از اول مهرماه تمام درمانگاه ها و مطب پزشکان باید دو نشان آرم مالیاتی و بارکد را روی قبض پرداختی داشته باشد. 

مدیرکل تنظیم مقررات و نظارت بر برون‌سپاری سازمان مالیاتی ادامه داد: این کارتخوان‌های خاص با بارکدهای مخصوص نام پزشک، محل و زمان درمان، مبلغ صورت حساب و غیره را ارائه می‌کند تا جای هیچ گونه شبهه‌ای درباره عملکرد آن‌ها وجود نداشته باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران