بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519484 تاریخ : 1399/06/24-17:17:00
,17,
قالی بافان رایگان بیمه می شوند

رییس مرکز ملی فرش ایران:

قالی بافان رایگان بیمه می شوند

رییس مرکز ملی فرش ایران از برنامه ریزی برای بیمه کردن رایگان یک ساله قالی بافان خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، فرح ناز رافع افزود: این مهم با حمایت نهاد ریاست جمهوری و صندوق بیمه روستایی و عشایری انجام می شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت عهده دار اجرای آن شده است.

به گفته این مقام مسوول، در این زمینه تفاهم نامه ای نیز آماده شده که به زودی امضا می شود.

رافع تاکیدکرد: بهره مندی از این بیمه به صورت رایگان، قابل انتقال بودن آن به بیمه تامین اجتماعی و برخورداری از مزایایی همچون از کار افتادگی، فوت و غیره در صورت بروز حوادث، از جمله منافع آن است.

وی خاطرنشان کرد: امروز طی نامه ای، مراتب به منظور بیمه شدن قالی بافان به استان ها اعلام شده است.

تسهیلات برای قالی بافان

رییس مرکز ملی فرش ایران، در ادامه از اخذ مجوز تسهیلات برای قالی بافان پس از گذشت حدود 6 سال و نیم خبر داد و گفت: این تسهیلات برای توسعه و ایجاد مجتمع ها و کارگاه های قالی بافی به صورت متمرکز اعطا می شود و در این زمینه مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور در اولویت هستند.

مطابق آمارها تا پایان خرداد ماه امسال یک میلیون و 200 هزار و 652 نفر قالیباف در کشور فعالیت داشتند و تعداد شاغلان حرفه های وابسته به آن 191 هزار و 545 نفر است.

اکنون 103 مجتمع قالی بافی، پنج هزار و 21 کارگاه متمرکز و غیرمتمرکز، 136 تعاونی روستایی، یک هزار و 923 تعاونی ثبت شده شهری و 40 هزار و 933 واحد صنفی مرتبط با فرش دستباف در سراسر کشور فعالیت می کنند.

مجموع جهانی صادرات فرش دستباف در سال 2019 افزون بر 800 میلیون دلار بوده که سهم ایران 73 میلیون دلار از این رقم بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران