صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521074 تاریخ : 1399/07/20-11:53:09
,25,
فولاد سازان بیش از 2.3 میلیون تن صادرات داشتند

6 ماهه 99؛

فولاد سازان بیش از 2.3 میلیون تن صادرات داشتند

فولاد سازان در نیمه نخست امسال دو میلیون و 385 هزار و 282 تن شمش و تولیدات فولادی را به بازارهای هدف صادر کردند که از این مجموعه 19.5 درصد سهم ثبت شده در شهریورماه است.

به گزارش بانک و صنعت، برپایه آمار عملکرد ذوب اهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد اکسین، هرمزگان، فولاد آلیاژی ایران، آذربایجان، خراسان، کاوه جنوب، بناب، فولاد سیرجان و چادرملو در شهریورماه مجموع صادرات به رقم 467 هزار و 250 تن رسید که نشان دهنده رشد تقاضای داخلی و سیاست های وزارت صنعت در تنظیم بازار است.

بررسی مجموع صادرات در دوره 6 ماهه امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته و نیز شهریورماه 99 نسبت به ماه مشابه سال گذشته به ترتیب 32 و 20 درصد کاهش یافته است.

ارزیابی عملکرد در نیمه نخست امسال توسط فولادسازان گویای آن است که صادرات کلاف رنگی توسط فولاد مبارکه بار شد 213 درصدی نسبت به دوره مشابه پارسال بالاترین بازدهی را در این دوره نشان می دهد.

همچنین فولاد خوزستان در مدت یاد شده با صادرات 361 هزار و 138 تن بیشترین سهم با 15.1 درصد را به خود اختصاص داد، ضمن اینکه نسبت به 6 ماهه ابتدایی 98 کاهش 41 درصدی دارد.

علاوه براین در 6 ماهه امسال فولاد کاوه جنوب در زمینه صادرات بیلت فولادی به رشد 85 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دست یافت.

جعفر سرقینی سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت در شهریور ماه امسال اعلام کرد: پایان سال 91 بالغ بر 6.5 میلیون تن واردات فولاد به کشور انجام شده بود و در همان زمان، 1.5 میلیون تن صادرات به ثبت رسید که بیلان منفی پنج میلیون تنی در حوزه فولاد را نشان داد.

وی خاطرنشان ساخت: سال 98 میزان صادرات فولاد کشور به 12 میلیون تن رسید و در مقابل میزان واردات محدود به چند صد تن بود ، آن هم در برخی تولیدات فولادی خاص بوده که با راه اندازی خطوط مختلف فولاد آلیاژی یزد، این مشکل نیز مرتفع خواهد شد و واردات کشور به حداقل ممکن می رسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران