در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518994 تاریخ : 1399/06/16-11:56:42
,10028,
فوریت طرح هوشمندسازی یارانه های شهرداری تهران به تصویب رسید

با تصویب اعضای شورای شهر؛

فوریت طرح هوشمندسازی یارانه های شهرداری تهران به تصویب رسید

یک فوریت طرح هوشمندسازی یارانه های شهرداری تهران با 16 موافق از مجموع 19 نفر از حاضران اعضای شورای شهر پایتخت به تصویب رسید.

به گزارش بانک و صنعت، دستور سوم در جلسه دویست و سی و چهارم شورای شهر تهران به بررسی یک فوریت طرح «اصلاح رویه ها و فرایندهای حاکم بر نحوه انجام فعالیت های خدمات شهری و نحوه حمایت از خانواده های متوفیان» پرداخته شد. این طرح با 18 رأی از مجموع حضار به تصویب رسید.

همچنین ارائه یک فوریتی طرح هوشمند سازی یارانه های شهرداری تهران که از طرف بهاره آروین مطرح شد. وی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص طرح «هوشمندسازی یارانه های شهرداری تهران» گفت: این طرح به امضای 11 نفر از اعضای شورا رسیده است و درخواست ما این است که یک فوریت آن به رأی گذاشته شود.

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران ادامه داد: همانطور که مطلع هستید ما در شهرداری یارانه های مختلفی پرداخت می کنیم. مثلاً در حوزه حمل و نقل عمومی یا حوزه های اجتماعی و فرهنگی به درستی یارانه هایی را پرداخت می کنیم اما این یارانه ها لزوماً به دست اقشار هدف نمی رسند و این منجر به هدر رفت منابع می شود.

وی افزود: متأسفانه اکنون شرایط به گونه ای است که یارانه کسی که هرروز از مترو استفاده می کند در قیاس با کسی که اگر سالی یک بار ماشینش خراب شود مجبور به استفاده از مترو می شود یکسان است. در صورت هوشمندسازی و هدفمندسازی این حوزه می توانیم یارانه ها را به دست اقشار آسیب پذیر جامعه برسانیم.

آروین با اشاره به درگاه واحد شهروندی در سامانه «تهران من» بیان کرد: این درگاه اکنون فراگیر شده است و به کمک آن این امکان را داریم که یارانه ها را هوشمند و هدفمند سازیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در کمیته شفافیت در این رابطه از شهرداری لایحه خواسته ایم اما درخواست یک فوریت آن به این دلیل است که می خواهیم در بودجه امسال مدنظر قرار گیرد. اگر دوستان موافق ضرورت و فوریت این بحث باشند، با توجه به اینکه کمیته شفافیت به همراه شهرداری کار زیادی روی آن انجام داده است، خدمت مدیریت شهری برای شهروندان ملموس می شود.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند تاکید کرد: اقشار آسیب پذیر صدایی ندارند و به همین دلیل تحقق این هدف برای سال آخر شورا دستاورد مفیدی خواهد بود.

در نهایت یک فوریت طرح هوشمندسازی یارانه های شهرداری تهران با 16 موافق از مجموع 19 نفر از حاضران به تصویب رسید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 118
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران