صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516403 تاریخ : 1399/04/31-15:00:14
,17,
فقط 3 درصد دارندگان سهام عدالت سهم خود را فروخته اند

شریعتمداری مطرح کرد؛

فقط 3 درصد دارندگان سهام عدالت سهم خود را فروخته اند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: از 45 میلیون نفر دارنده سهام عدالت در کشور تنها 3 درصد سهم خود را فروخته اند.

به گزارش بانک و صنعت، نشست «کارگروه تحلیل بازار سرمایه و تدوین استراتژی سرمایه گذاری» با حضور محمدشریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حضور، نقش و اثرگذاری شرکت های زیر مجموعه این وزارتخانه در بازار بورس، بر اتخاذ رویکردی آینده نگرانه و توصیه های سیاستی برای رشد و رونق این بخش تاکید کرد.

شریعتمداری، به ورود شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بازار بورس اشاره کرد و افزود: باید برای سود دهی و بهره برداری مناسب از این حضور، برنامه ریزی عملیاتی کرد به گونه ای که در جریان تغییرات بازار دچار زیان هنگفت نشوند.

وی با بیان اینکه سیاست های اتخاذ شده در زمینه حضور در بازار سرمایه باید از مصارف کلی به مصارف عملیاتی هدایت شود، اضافه کرد: باید در کنار پیروی از سیاست های کلان حوزه بورس، به منظور بهره برداری و اثربخشی بیشتر از این بازار، با تشکیل اتاق عملیات متشکل از نمایندگان دستگاه های تابعه ، همفکری و تشریک مساعی داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حاضران در این نشست تاکید کرد: به ازاء میزان سهامی که شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارند، باید در تصمیم گیری های بازار سرمایه مداخله و نقش آفرینی کنید، همچنین باید سیاست های روشنی در سطح ملی برای مدیریت مناسب بازار سرمایه و در سطح صندوقها برای نحوه حضور و تاثیر گذاری در این بازار در کارگروه های تخصصی تدوین و پیشنهاد شود.

شریعتمداری افزود: از 45 میلیون نفر دارنده سهام عدالت در کشور تنها 3 درصد سهم خود را فروخته اند.

وی تصریح کرد: دستور رئیس جمهوری و مصوبه دولت مبنی بر حضور در بازار بورس و عرضه بیشتر سهام منحصر به این وزارتخانه نیست و همه شرکت های دولتی و بخش عمومی غیر دولتی و بانک ها باید در بورس عرضه شوند و سهام شناور خود را افزایش دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 230
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران