در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522351 تاریخ : 1399/08/17-13:00:07
,2,11,
فقط 15 هزار نفر وام بافت فرسوده دریافت کردند

محمدحسن علمداری

فقط 15 هزار نفر وام بافت فرسوده دریافت کردند

مدیر امور اعتبارات بانک عامل بخش مسکن از اعطای 15 هزار فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در سال جاری خبر داد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازبانک عامل بخش مسکن، محمدحسن علمداری اظهار داشت: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در 7 ماه گذشته حدود 58 درصد رشد داشته است که از لحاظ تعداد این میزان تسهیلات حدوداً به 31 هزار و 398 واحد مسکونی پرداخت و اختصاص یافته است.

وی افزود: رشد سقف تسهیلات از یک سو و رونق نسبی ساخت و ساز باعث شد تا این روزها روند پرداخت تسهیلات از وضعیت مناسبی برخوردار باشد.

علمداری اضافه کرد: در قرارداد عاملیت بانک، در یک سال حدود 15 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده تسهیلات ساخت دریافت کرده اند که 70 درصد این تعداد مربوط به امسال است.

خاطرنشان می شود، با مصوبه ای که هیئت مدیره بانک عامل بخش مسکن در ابتدای سال جاری داشت سقف تسهیلات ساخت مسکن در تهران چنانچه سازندگان از فناوری های نوین استفاده کنند و حرفه ای ساز باشند با 47 درصد رشد به 250 میلیون تومان افزایش یافت. این تسهیلات با هدف رونق در بخش تولید مسکن افزایش یافت تا بخش عمده ای از منابع مورد نیاز سازندگان تأمین شود.

تسهیلات ساخت مسکن برای سازندگانی که از فناوری های نوین استفاده نمی کنند برای شهر تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر و سایر شهرها به ترتیب 200، 170 و 140 میلیون تومان است. این رقم برای سازندگان غیرحرفه ای نیز به ترتیب 70، 60 و 50 میلیون تومان در سال جاری است.

نرخ سود این وام در تسهیلات بدون سپرده 18 درصد، از محل اوراق تسهیلات مسکن 17.5 و در بافت های فرسوده 16 درصد است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران