بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520470 تاریخ : 1399/07/09-11:49:39
,17,4,
فقر در آسیای شرقی برای اولین بار در 20 سال گذشته گسترش یافت

بانک جهانی اعلام کرد

فقر در آسیای شرقی برای اولین بار در 20 سال گذشته گسترش یافت

پیش بینی بانک جهانی نشان می دهد که برای اولین بار در 20 سال گذشته تعداد افراد فقیر در کشورهای در حال توسعه آسیای شرقی و اقیانوس آرام افزایش می یابد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سی ان بی سی، پیش بینی بانک جهانی نشان می دهد که برای اولین بار در 20 سال گذشته تعداد افراد فقیر در کشورهای در حال توسعه آسیای شرقی و اقیانوس آرام افزایش می یابد. این پیش بینی در حالی انجام شده است که پاندمی ویروس کرونا باعث شده است تا بخش بزرگی از رشد اقتصادی این منطقه از بین برود.

این بانک اعلام کرد امسال 38 میلیون نفر دیگر به زیر خط فقر خواهند رفت که از این تعداد 33 میلیون نفر اگر بحران کرونا اتفاق نمی افتاد از فقر نجات می یافتند.

بانک جهانی در این پیش بینی خود درآمد کمتر از 5.5 دلار در روز را خط فقر را در نظر گرفته است.

پیش از این هم در ماه جولای سازمان ملل پیش بینی کرده بود 8.8 درصد از جمعیت جهان امسال در فقر شدید به سر ببرند. فقر شدید به معنای درآمد کمتر از 1.90 دلار در روز تعریف شده است.

در گزارش جدید بانک جهانی آمده است: زخم هایی که بحران کرونا به وجود آورده است می تواند سال های سال پابرجا باشد. بیماری، ناامنی غذایی، بیکاری و تعطیلی مدارس می تواند منجر به از دست رفتن سلامت و آموزش شود که تأثیر آن یک عمر ماندگار خواهد بود.

بانک جهانی رشد اقتصادی این منطقه را 0.9 درصد برای امسال تخمین زد که این کمترین رشد این منطقه از 1967 تا کنون است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران