زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520910 تاریخ : 1399/07/16-13:24:15
,2,
فعال سازی خدمات جدید برای باجه های روستایی پست بانک ایران به مناسب روز روستا

دکتر شیری خبرداد:

فعال سازی خدمات جدید برای باجه های روستایی پست بانک ایران به مناسب روز روستا

مدیرعامل پست بانک ایران در گفتگوی آنلاین با کارگزاران باجه های بانکی روستایی که به مناسبت روز روستا و عشایر و از طریق شبکه های اجتماعی این بانک در آپارات و اینستاگرام انجام شد ضمن تبریک این روز به آنان از فعال سازی خدمات جدید برای باجه های روستایی خبرداد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، دکتربهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران ابتدا ضمن اشاره به چالش های پیشروی باجه ها در اوایل سال گفت: با برنامه ریزی انجام شده بخشی از مشکلات رفع شده و بخش دیگر نیز در بلندمدت طبق برنامه تدوین شده مرتفع خواهد شد.
شیری با اشاره به خدمت رسانی 5 هزار و 573 باجه بانکی فعال درسطح کشور تأکید کرد: طی هیجده ماه گذشته باجه های پست بانک ایران توانسته اند رشدی حدود 150درصدی منابع و همچنین رشد بیش از 2/5 برابری سرانه منابع را در کارنامه کاری خود ثبت نمایند که این امر با رفع برخی از چالش های باجه های بانکی روستایی محقق شده است.
وی عنوان کرد: خوشبختانه توانستیم طی این مدت موجب تحول در کسب وکار های کارگزاران باجه ها شده و روز به روز بر رونق فعالیت های آنان بیافزاییم. اما هنوز در ابتدای کار هستیم و برنامه های تکمیلی در آینده اعلام می شود.
مدیرعامل پست بانک در ادامه به تشریح اهم اقدامات در حوزه باجه های بانکی پرداخت و گفت: راه اندازی سرویس های پایا برای بیش از 75درصد باجه های بانکی، تسویه آنی صندوق دستگاه های خودپرداز(ATM) برای بیش از یک هزار و 100دستگاه، دریافت اقساط تسهیلات توسط باجه ها، سرویس چکاوک برای وصول آنی چک های واگذاری سایر بانک ها برای بیش از 2 هزار باجه بانکی با قابلیت رسوب منابع ارزشمند، اجرای طرح نیکان با قابلیت پرداخت تسهیلات به مشتریان، ایجاد سطح دسترسی و ویرایش اطلاعات مشتریان برای باجه های درجه یک و دو و فعال سازی شماره مشتریان برای تمامی باجه ها از اهم اقدامات انجام شده برای ارتقاء باجه های بانکی در سال 1398 بوده است.
شیری با اشاره به نامگذاری سال 1399در پست بانک ایران به نام سال باجه ها و ثبت سوم شهریور به نام روز باجه ها در تقویم این بانک، به بیان مهمترین اقدامات بانک در سال جاری برای باجه های بانکی پرداخت و اظهارداشت: افزایش سقف انتقال وجه در باجه های درجه یک و دو از 50 میلیون ریال به 150 میلیون ریال و باجه های درجه 3 و 4 از 50 میلیون ریال به 100 میلیون ریال، توسعه سرویس چکاوک برای 2هزار باجه دیگر و ارائه این سرویس در 4 هزار باجه بانکی روستایی، راه اندازی دبیرخانه اتوماسیون اداری برای باجه ها جهت تعامل نزدیک آنها با سرپرستی و شعب ناظر و دسترسی آسان آنان به برنامه های آموزشی و همچنین ابلاغ سریع و آنی دستورالعمل ها و طرح های بانک، راه اندازی آزمایشی سرویس صدور کارت آنی در باجه های منتخب و گسترش تدریجی آن به سایر باجه ها و طرح تجهیزمنابع ممتازان با دریافت کارمزد نیم درهزار مازاد بر کارمزدهای متعارف از مهمترین اقداماتی است که از این ماه برای باجه های بانکی روستایی عملیاتی می شود.
وی افزود: ایجاد دسترسی به مدیریت کارت، امکان فعال سازی اینترنت بانک، همراه بانک، پیامک، تلفن بانک و صدور رمز اول و دوم برای تمامی مشتریان روستایی باجه ها و ایجاد دسترسی برای مشاهده شماره کارت و مسدودی کارت، فعال سازی سرویس الکترونیکی بین بانکی ساتنا برای باجه های درجه یک و دو در گام اول، فراهم نمودن امکان دسترسی به سامانه استعلام بانک مرکزی برای استعلام وضعیت تسهیلات، چک و حساب جاری اشخاص و فعال سازی صندوق تمبر مالیاتی از دیگر خدماتی است که به زودی برای باجه های بانکی فعال می شود.
وی با اشاره به اخذ پروانه فعالیت باجه های بانکی روستایی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال جاری اعلام کرد: براساس پیگیری های انجام شده درحال حاضر برای 60 باجه بانکی روستایی پروانه فعالیت صادره شده و اطلاعات بیش از 2 هزار باجه نیز در سامانه های بانک مرکزی بارگذاری شده که 1198 باجه آن درحال بررسی و اعطای مجوز به نام روستای محل فعالیت می باشد.
شیری تصیرح کرد: هماهنگی های لازم با مراجع ذیربط برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت جهت تجهیز و توسعه باجه های بانکی روستایی جهت کارآمدکردن این باجه ها انجام شده و به صورت آزمایشی در 5 باجه استان هرمزگان این طرح عملیاتی شده و به سایر استان ها نیز تعمیم می یابد.
مدیرعامل پست بانک ایران درپایان تأکید کرد: اعتقاد راسخ دارم با برنامه ریزی منسجم و انجام به موقع امور می توانیم نقش باجه ها را در اقتصاد ملی به خوبی ایفاء نماییم. البته که نقش باجه های بانکی در اقتصاد روستایی به خوبی بر همگان اثبات شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 155
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران