صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517489 تاریخ : 1399/05/19-10:23:28
,17,
فعالیت 14 فن بازار منطقه ای با عاملیت سازمان صنایع کوچک

معاون سازمان صنایع کوچک اعلام کرد:

فعالیت 14 فن بازار منطقه ای با عاملیت سازمان صنایع کوچک

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در راستای تأمین نیازهای فناوری صنایع، نفوذ فناوری های نوین در آنها، بهبود فرآیند مبادلات فناوری و ارتقای خدمات در این حوزه، 14 فن بازار منطقه ای با راهبری شرکت شهرک های صنعتی 14 استان کشور ایجاد شده و در حال فعالیت است.

به گزارش بانک و صنعت، اصغر مصاحب افزود: شناسایی 723 نیاز و رفع 251 نیاز فنآورانه با مجموع فروش 212 میلیارد تومان محصولات دانش بنیان و انتقال دانش فنی، از جمله دستاوردهای ایجاد 14 فن بازار منطقه ای توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران است.

وی گفت: "فن بازار" به معنای بازار فناوری، به معنای محلی برای مبادلات تکنولوژی است. در بازار فناوری، فن بازارها نقش واسطه ای برای رساندن اطلاعات تکنولوژی به عرضه کنندگان، متقاضیان، کارآفرینان و سرمایه گذاران ایفا می کنند و فن بازارها همچنین به ارائه مشاوره در خصوص مراحل انتقال تکنولوژی می پردازند.

به گفته این مقام مسوول، تولد فن بازارها به دهه 1990 و کشورهای شرق آسیا برمی گردد. کشورهایی چون ژاپن، چین و هنگ کنگ که خود تولید کننده تکنولوژی نبودند و بیشتر از استراتژی انتقال تکنولوژی استفاده می کردند، برای ساماندهی به جریان انتقال تکنولوژی در کشورشان دست به ایجاد ساختارهایی زدند که بعدها به نام Technomarket یا technomart معروف شدند.

مصاحب ادامه داد: ظرایف موجود در انتقال تکنولوژی لزوم ایجاد اطلاع رسانی صحیح، مشاوره و استاندارد سازی مبادلات را به وجود آورد که این نقش توسط فن بازارها ایفا می شود.

وی بیان داشت: در اصل فن بازار در نقش یک واسطه حرفه ای در سطوح مختلف در کنار عرضه کنندگان (دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و واحدهای تحقیق و توسعه صنایع) و متقاضیان تکنولوژی (صنایع بزرگ، بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط، سرمایه گذاران و حتی دانشگاه ها) خواهد بود.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی اضافه کرد: با این تعریف می توان گفت فن بازار در اصل یک بنگاه تخصصی معاملات تکنولوژی است. در این بازار، فروشندگان تکنولوژی فرصت می یابند تا ایده ها و تکنولوژی های خود را به معرض نمایش گذاشته و برای آنها اقدام به بازاریابی کنند.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی این امکان نیز وجود دارد که متقاضیان تکنولوژی نیز تقاضاهای خود را مطرح کرده و به این صورت قدرت انتخاب بالاتری در بین گزینه ها داشته باشد.

مصاحب تاکید کرد: اهداف اصلی فن بازارها، تقویت و تسهیل تبادل فناوری، حمایت و حفاظت از عرضه فناوری و دانش فنی، تأمین نیازهای فناوری، بهره گیری از فنون تجاری سازی انتقال و انتشار و تأکید بر فناوری پیشرفته است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکت های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 500 شهرک و 322 ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره برداری، 65 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 37 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، 85 هزار و 874 قرارداد منعقده و بهره برداری از 45 هزار و 912 واحد صنعتی و سه هزار و 58 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 935 هزار و 868 نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران