زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490064 تاریخ : 1398/06/05-09:46:30
,1,
فعالیت های بانک قرض الحسنه مهرایران منطبق با ضوابط بانکداری اسلامی است

استاندار مرکزی گفت:

فعالیت های بانک قرض الحسنه مهرایران منطبق با ضوابط بانکداری اسلامی است

سید علی آقازاده استاندار مرکزی در آیین گشایش ساختمان مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهرایران در این استان بیان داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران نمونه بارز یک بانک اسلامی است و فعالیت های آن با ضوابط سیستم بانکداری اسلامی منطبق می باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، سید علی آقازاده در این مراسم بیان داشت: اعطای تسهیلات با نرخ صفر تا 4درصد به اقشار کم درآمد و خانواده های نیازمند اقدام پسندیده ای از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران است.
وی ضمن تقدیر از عملکرد این بانک در پرداخت وام های قرض الحسنه به نیازمندان جامعه گفت : با توجه به کاهش ارزش پول ملی طی یک سال و نیم گذشته، فعالیت بانک های قرض الحسنه که متناسب با سیستم بانکداری اسلامی است می تواند به کاهش نرخ تورم کمک شایانی داشته باشد.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به حذف چهار صفر از پول ملی نیز گفت: امید است مجلس این لایحه کارشناسی شده دولت را که طی 15سال گذشته مطرح است، مصوب کند؛ چرا که این اقدام به کاهش هزینه های اقتصادی دولت مبنی بر ضرب سکه ، چاپ اسکناس و حفظ ارزش پول ملی کشور کمک می کند.

200 ماده قانون برای اصلاح ساختار نظام بانکی

در ادامه این مراسم، نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در خانه ملت نیز گفت: فعالیت بانک قرض الحسنه مهرایران در چارچوب قانون و بدون ربا است و در مجلس نیز ، اقداماتی در راستای اصلاح ساختار نظام بانکی کشور در حال انجام است.
علی اکبر کریمی افزود: اصلاح قانون بانک مرکزی، تغییرات اساسی در نحوه اداره بانک، نقش آفرینی بانک مرکزی در فعالیت های بانکی کشور و اعمال نظارت بر فعالیت های بانکی در این طرح در قالب 200 ماده لحاظ شده که مراحل پایانی را طی می کند.

پرداخت یک میلیون و 800 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه در سال 1398

دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز در آیین افتتاح ساختمان مدیریت شعب استان مرکزی گفت: نخستین بانک قرض الحسنه در سال 1386 با سرمایه هزار و 500 میلیارد تومان فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز کرد و در حال حاضر دارای 530 شعبه است که به مردم خدمات ارائه می دهند . 
وی افزود: این بانک در حال حاضر مجوزات لازم برای افزایش سرمایه خود به دو هزار و 500 میلیارد تومان را اخذ کرده ‌است .
دکتر اکبری خاطرنشان کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران در سراسر کشور سه هزار کارمند و 21هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه در اختیار دارد و تسهیلات با نرخ کارمزد صفر تا چهار درصد به مشتریان بانک پرداخت می کند.
وی تصریح کرد: این بانک در سال گذشته به یک میلیون و 230 هزار نفر به ارزش 13 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است که پیش بینی می شود در سال جاری 17 هزار میلیارد تومان به یک میلیون و 800هزار نفر تسهیلات پرداخت شود.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران اظهارداشت: در سال گذشته 42هزار فقره تسهیلات در استان با اعتبار 540میلیارد تومان پرداخت شده و در پنج ماهه سال جاری نیز 16هزار فقره تسهیلات بالغ بر 50 میلیارد تومان اعطاء شده است .
بر اساس این گزارش، حسین آبادی مدیر شعب استان مرکزی نیز با اشاره به آمار عملکرد شعب بانک قرض الحسنه مهرایران در این استان بیان داشت: این بانک، دارای 18شعبه در سراسر استان است که به مردم و به ویژه نیازمندان جامعه خدمات و تسهیلات قرض الحسنه ارائه می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران