جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446950 تاریخ : 1397/11/04-11:40:59
,17,13,
فروش گوشت دولتی در یک سایت

فروش گوشت دولتی در یک سایت

از هفته پیش که قیمت گوشت قرمز افزایش یافت و از کیلویی 100 هزار تومان گذشت بر تعداد خریداران گوشت‌های تنظیم بازار افزوده شد. این روزها صف طولانی روبه‌روی عاملیت‌های مجاز فروش گوشت دولتی شکل می‌گیرد تا با کارت ملی یک بسته گوشت خریداری کنند. در این میان در این صف‌ها کسانی هستند که در دو روز متوالی نوبت شان نشده است و از این‌که حجم گوشت عرضه شده از سوی دولت کم است، گلایه دارند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، گوشت گرم و یخ زده وارداتی قرار بود در اکثر فروشگاه‌ها و و میادین میوه و تره بار توزیع شود تا مردم در مناطق مختلف راحت خرید کنند و از سویی دست دلالان از بازار گوشت تنظیم بازار کوتاه شود. چند وقتی است عرضه گوشت دولتی در اکثر میادین متوقف شده است و فروشگاه‌ها هم محدود شدند. از طرفی به غیر از آب رفتن تعداد فروشگاه‌ها از میزان گوشت عرضه شده هم کاسته شده است. به گونه‌ای که اگر در فروشگاهی 25 بسته گوشت ارسال می‌شد اکنون تعداد به نهایت 5 بسته رسیده است و در اکثر بسته بندی‌ها از گوشت گوسفند خبری نیست و مردم می‌توانند به صورت محدود سردست و ران گوساله خریداری کنند.  یکی از عاملیت‌های فروش گوشت در مرکز تهران که خودش وارد کننده گوشت با ارز 4200 تومانی است، گفت: سهمیه گوشت یخی عاملیت‌ها مشخص نیست اما هر هفته به‌طور متوسط 500 کیلو گوشت یخ زده برای ما می‌آورند. ماه‌های پیش برای خرید گوشت و مرغ دولتی صف عریض و طویلی وجود نداشت اما طی چند هفته اخیر بشدت مردم متقاضی خرید گوشت وارداتی شدند چرا که قیمت گوشت و مرغ داخلی در بازار افزایش قبال توجهی یافته است و مردم توان خرید ندارند.

مرغ را 8900 تومان می‌فروشیم

وی با بیان این‌که عاملیت‌ها مرغ را 8500 تومان می‌خرند و 8900 تومان می‌فروشند، اظهار داشت: قیمت گوشت هم در هر هفته متفاوت است ولی در اکثر مواقع ما گوشت گوساله یخ زده را کیلویی27 هزار تومان می‌خریم و 29 هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسانیم. وی با بیان این‌که با کارت ملی گوشت را به مردم می‌فروشیم، افزود: طی این مدت دلال‌ها را تشخیص دادیم. آنها همواره در صف گوشت هستند، اگر گوشتی اضافه بیاید به آنها می‌فروشیم. دلال‌ها با 10 هزار تومان سود این گوشت‌ها را به کبابی‌ها می‌فروشند.

این عاملیت خاطرنشان کرد: این روزها گوشت‌های یخ زده سر از سایت دیوار درآورده است. برخی از دلالان که گوشت یخی خریداری می‌کنند آنها را با قیمت 45 هزار تومان در سایت دیوار به فروش می‌رسانند. وی درباره قیمت گوشت داخلی گفت: در حال حاضر شقه گوسفندی 85 هزار تومان، سردست گوسفندی 96 هزار تومان، ران گوساله 78 هزار تومان، گردن گوسفند 86 هزار تومان و مرغ تازه 13 هزار و 800 تومان، شده است. گوشت و دام در حال خروج از کشور است. اگر جلوی خروج آنها گرفته شود، قیمت گوشت و مرغ در بازار کنترل خواهد شد. علت اصلی افزایش قیمت‌ها کمبود گوشت در بازار است.

گوشت گوسفند تنظیم بازاری نیست

یکی از فروشگاه‌ها که عاملیت فروش گوشت دولتی دارد، گفت: 4 هفته‌ای است که گوشت گوسفند تنظیم بازاری عرضه نمی‌شود. وقتی علت این موضوع را جویا شدیم عرضه کنندگان گفتند که در واردات آن با محدودیت‌هایی مواجه شدیم. وی خاطرنشان کرد: قیمت گوشت رو به افزایش است بدین جهت مردم تنها انتخابی که دارند خرید گوشت‌های تنظیم بازاری است. امیدواریم که دولت در این زمینه عرضه خود را افزایش دهد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران