در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516098 تاریخ : 1399/04/26-13:30:21
,13,
فروش مرغ بیش از 19 هزارتومان تخلف و گرانفروشی است

فروش مرغ بیش از 19 هزارتومان تخلف و گرانفروشی است

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: در حال حاضر قیمت مرغ در خرده فروشی ها برای مصرف کننده 18هزار و 500 تا 19هزارتومان است و فروش مرغ بیش از 19 هزارتومان تخلف و گرانفروشی است.

به گزارش بانک و صنعت، مهدی یوسف خانی در پاسخ به این سوال که آیا مرغ نسبت به هفته گذشته گران شده است و چرا برخی واحدها تا 21 هزارتومان مرغ را به مشتریان عرضه می کنند، گفت: قیمت عمده مرغ که مغازه داران از کشتارگاه خریداری می کنند 17 هزارو500تومان و قیمت مرغ برای مصرف کننده 18 هزارو500 تا 19 هزارتومان است.

وی ادامه داد: فروش مرغ بیش از 19 هزارتومان تخلف وگرانفروشی است که متاسفانه در برخی از نقاط شهر نیز این اتفاق افتاده است.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اضافه کرد: نرخ مصوب مرغ در ستاد تنظیم بازار 15هزارو750 تومان برای مصرف کننده است. ولی متاسفانه مرغداران مرغ را با قیمت مصوب به کشتارگاه ها عرضه نمی کنند و بنابراین مرغ حدود 3هزارتومان بیشتر از نرخ مصوب به دست مصرف کننده می رسد.

فروش تخم مرغ بیش از 22 هزارتومان منطقی نیست

یوسف خانی همچنین اضافه کرد: نرخ مصوب تخم مرغ کیلویی11هزارتومان و هرشانه 22 هزارتومان است. در میادین میوه و تره بار 22 هزارتومان به مشتریان عرضه می شود ولی در سطح شهر تا 24 هزارتومان هم به فروش می رسد، زیرا برخی از مغازه داران براساس خرید قبلی خود اقدام به فروش می کنند و البته در برخی واحدها هم تخلف صورت می گیرد.

وی در پایان گفت: فروش تخم مرغ بیش از 22 هزارتومان را منطقی نمی دانیم، زیرا در حال حاضر مرغدارای ها نیز تخم مرغ را شانه ای 20هزارتومان عرضه می کنند.

به گزارش ایسنا براساس مشاهدات میدانی در حال حاضر مرغ با قیمت 18هزارو500 تومان تا 21 هزارتومان و تخم مرغ نیز شانه ای 25 تا 30 هزارتومان در خرده فروشی های سطح شهر تهران به فروش می رسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران