بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520513 تاریخ : 1399/07/09-16:45:06
,5,
فروردین، پر بارش ترین ماه و زمستان، پربارش ترین فصل

فروردین، پر بارش ترین ماه و زمستان، پربارش ترین فصل

گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می دهد فروردین 99، با 80 میلی متر بارندگی، پربارش ترین ماه و زمستان سال 98 با 114 میلی متر بارندگی، پر بارش ترین فصل سال آبی گذشته بوده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، بر اساس آمار دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب ایران، سال آبی 99- 98 در حالی به پایان رسید که این سال با متوسط میزان بارندگی ها 317.7 میلی متر جزو پربارش ترین سال ها در 50 سال گذشته بوده، اما با این وجود، این رقم نسبت به سال آبی ماقبل با میزان بارش 342 میلی متر حدود 7 درصد کاهش نشان می دهد.

با نگاهی به گزارش مقایسه ای که از بارش های سال گذشته ارائه شده است، از میزان 317 میلی متر متوسط بارندگی در کشور، بیشترین بارش طی فصل زمستان با 114 میلی متر به ثبت رسیده است.

سهم فصل پاییز از این میزان بارندگی حدود 62.5 میلی متر، بهار 62 میلی متر و تابستان نیز 12 میلی متر گزارش شده است.

بر این اساس، 45 درصد از کل بارش های کشور مربوط به فصل زمستان بوده و بارندگی مناسب و مورد انتظار در این فصل باعث شد یکی از سال های بسیار مناسب از نظر نزولات آسمانی و جبران کسری منابع آب سطحی و زیرزمینی کشور رقم بخورد.

طبق این آمار، فصل های بهار و پاییز هر کدام 25 درصد و فصل تابستان نیز تنها 5 درصد در کل بارندگی کشور در سال گذشته نقش داشته اند.

بر اساس این گزارش، بیشترین بارندگی ثبت شده در سال آبی 99- 98 در فروردین ماه با 80.5 میلی متر و کم ترین بارش سال آبی در خردادماه سال 99 با حدود 1.1 میلی متر بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران