صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521214 تاریخ : 1399/07/22-10:29:55
,25,
فرصت های سرمایه گذاری در اکتشاف و بهره برداری از معادن خاک فسفات

فرصت های سرمایه گذاری در اکتشاف و بهره برداری از معادن خاک فسفات

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اکتشاف و بهره برداری از معادن خاک فسفات کشور بعنوان فرصتی برای سرمایه گذاری است که در دستور کار این دفتر قرار گرفته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، علیرضا هادی افزود: خاک فسفات عمدتاً جهت تولید اسید فسفریک و کودهای سوپر فسفات ساده و تریپل مصرف می شود که از اقلام مهم مورد استفاده در صنعت کشاورزی محسوب می شود.

وی توضیح داد: مقدار خاک فسفات مورد نیاز جهت تولید این محصولات، باتوجه به ظرفیت واحدهای تولیدی موجود، حدود 530 هزار تن برآورد می شود.
در حال حاضر منابع خاک فسفات کشور از معادن اسفوردی و چادر ملو تأمین می شود که جمع ظرفیت اسمی تولید و فرآوری این دو معدن حدود 178 هزار تن و ظرفیت عملی آنها در سال 98، حدود 137 هزارتن بوده است.
مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح ها گفت: طبق آمار گمرک، مقدار واردات خاک فسفات در سال 98 برابر 218 هزار تن بوده که از کشورهای سوریه، اردن و آفریقای جنوبی تأمین شده است.
مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح ها افزود: فرصت های سرمایه گذاری در کشور و صنایع اشباع، با هدف هدایت درست سرمایه گذاری، اعلام شده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 128
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران