تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515946 تاریخ : 1399/04/24-14:02:54
,8,
فراز و فرود شاخص کل در مرز 1.8 میلیون/ معامله نمادها در دو بازار

امروز رقم خورد

فراز و فرود شاخص کل در مرز 1.8 میلیون/ معامله نمادها در دو بازار

شاخص کل بورس امروز اگرچه نسبت به معاملات دیروز از رشد بیشتری برخوردار بود، اما دو موضوع اختلال هسته معاملات و افزایش صف فروش، از فشار رشد شاخص جلوگیری کرد.

به گزارش بانک و صنعت، بازار معاملات امروز بورس تهران با فراز و نشیب متعدد همراه بود که یکی از دلایل آن، موضوع تکراری هسته معاملات است که همواره در روزهای اخیر با اختلال روبرو بوده است.

با این حال بازار امروز نوسان بالایی داشت و شاخص کل در یک ساعت و نیم ابتدایی به یک میلیون و 846 هزار واحد رسید و رشد 1.4 درصدی را تجربه کرد.

شاخص هم وزن نیز با 0.2 درصد رشد به 482 هزار و 571 واحد رسید اما در ساعت اتمام فعالیت بازار و بسته بودن آن، بار دیگر شاهد افت شاخص بودیم که فشار عرضه سبب این کاهش شد و شاخص کل بار دیگر به یک میلیون و 837 هزار و 678 واحد برگشت. رشد شاخص کل به زیر یک درصد (مثبت 0.86 درصد) برگشته و 15 هزار و 595 واحد رشد داشته است.

شاخص هم وزن نیز در پایان معاملات امروز به 480 هزار و 494 واحد رسید که رشد منفی 1865 واحد را در پایان معاملات تجربه کرده است.

امروز حدود 16 هزار میلیارد تومان معاملات خرد در بازار انجام و 800 میلیارد تومان نیز پول حقیقی وارد بازار شد.

نماد فولاد با تأثیرگذاری 6100 واحدی و فارس با 5657 واحدی و فملی با 4857 واحدی، بیشترین تأثیرگذاری را در شاخص داشته اند. نماد «وامید» نیز با منفی 1729 واحد از نمادهای مؤثر در افت بازار بود.

شاخص کل فرابورس نیز 44 واحد رشد داشت و 18 هزار و 828 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس نیز 1,200 میلیارد تومان برآورد شده درحالی که ارزش کل بازار در حال حاضر 6,800 هزار میلیارد تومان است.

همچنین امروز یک میلیون و 340 هزار فقره معامله در بازار رخ داد که ارزش آن 1,200 میلیارد تومان برآورد می شود. این در حالی است که روز گذشته شاخص تا منفی 0.7 درصد هم برگشت و شاخص هم وزن نیز منفی یک درصد رشد داشت و حتی در دقایقی، شاخص کل به زیر 1.8 میلیون واحد رسید اما مجدداً شاخص کل در روز گذشته 1.8 میلیون واحد را رد کرد.

نمادهایی که در ساعات بسته بودن بازار معامله می شوند

به نظر می رسد نوسان شاخص در خط مقاومت 1.8 میلیونی طی روزهای آتی هم ادامه داشته باشد. همچنین یکی از دلایل رشد معاملات در روز گذشته، افزایش تعداد نمادهای قابل معامله در ساعات پس از اتمام بازار و بسته شدن معاملات است که تعداد نمادهای قابل معامله در ساعات بسته بودن بازار طی دو روز اخیر دو رقمی شده است.

«خودرو، خساپا، شستا و شپنا» از مهمترین نمادهایی هستند که طی دو ساعت پس از بسته شدن بازار، معاملات آنها انجام می شود.

نمادهای پربیننده در روز جاری «وبملت و فولاد» بود و نمادهای پربیننده فرابورس نیز «ذوب، دی و چکاپا» بوده است. نماد «چکاپا» بر اساس اعلام ناظر بازار به دلیل انتقال از فرابورس به بورس تهران، در پایان معاملات امروز بسته می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 166
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران