سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 266042 تاریخ : 1395/11/16-08:15:35
,10031,
فراخوان دانشگاههای جهان برای تحریم کنفرانس‌های علمی در آمریکا

فراخوان دانشگاههای جهان برای تحریم کنفرانس‌های علمی در آمریکا

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: در پی ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا، بسیاری از محققان و اساتید دانشگاه‌های سراسر جهان برای تحریم کنفرانس‌هایی که قرار است در این کشور برگزار شود، فراخوان داده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از  یو.دبلیو.نیوز، این افراد که تعداد آنها به بیش از پنج هزار نفر رسیده است اعلام کردند که تصمیم اخیر دونالد ترامپ باعث جلوگیری از تبادل آزادانه ایده‌ها و نظرات جامعه دانشگاهی می‌شود.

در متن این طومار آمده است: اقدامات اخیر دولت آمریکا سبب به وجود آمدن نژادپرستی سازمان‌یافته است و شرایطی را به وجود می‌آورد که به افراد به خاطر مسلمان بودنشان توهین شود و در بین این افراد دانشجویان و اساتید نیز حضور دارند که نمی‌توانند در کنفرانس‌ها شرکت کنند و به همین دلیل باید تمام کنفرانس‌ها تحریم شود.

دانشگاه‌های کانادایی نیز در رابطه با این قانون اقدام به اعتراض کرده‌ و اعلام کرده که این قانون امکان سفر به آمریکا را برای اعضای بیش از 97 دانشگاه این کشور غیرممکن کرده است و آینده علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌های این کشور به خاطر این دستور دچار مشکل خواهد شد.

اتحادیه دانشگاه‌های اروپا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: یک جامعه علمی عظیم مانند آمریکا نمی‌تواند درهای خود را ببندد زیرا این کار خلاف حقوق بشر است و جامعه دانشگاهی را به یک تاخیر و عقب‌ماندگی بزرگ دچار می‌کند.

مقامات دانشگاه‌های استرالیا نیز از این طرح حمایت کرده‌اند و اعلام کرده‌اند: ارتباط بین افراد علمی مهمترین راه برای تبادل نظر و پیشرفت محسوب می‌شود و هیچ دانشمندی نباید از این ارتباط منع شود.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 188
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه