جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520683 تاریخ : 1399/07/13-11:52:58
,15,
فاز نخست شبکه هوشمند مدارس افتتاح می شود

فاز نخست شبکه هوشمند مدارس افتتاح می شود

فاز نخست شبکه هوشمند مدارس کشور فردا با دستور رئیس جمهوری، به طور رسمی افتتاح می شود.

به گزارش بانک و صنعت، زمانی که دولت یازدهم شروع به کار کرد، تعداد معدودی از روستاهای کشور دارای ارتباط اینترنتی بودند؛ اما دولت دوازدهم با تأکید بر «عدالت ارتباطی» که از مصادیق «عدالت اجتماعی» است گام های بلندی در این زمینه برداشت. در همین راستا اتصال تمامی شهرها و اتصال تمام روستاهای بالای 20 خانوار سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات و نسل سوم و چهارم تلفن همراه در دستور کار قرار گرفت.

همچنین در راستای تحقق «عدالت آموزشی» و به منظور بهره مندی تمامی دانش آموزان کشور از مزایای آموزش مجازی، 38 هزار و 333 مدرسه شهری و 38 هزار و 67 مدرسه روستایی به پوشش شبکه هوشمند مدارس کشور خواهند پیوست.

در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که روز دوشنبه با حضور رئیس جمهوری و از طریق ویدئو کنفرانس، فاز نخست شبکه هوشمند مدارس کشور با اتصال بیش از 76 هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات به طور رسمی آغاز به کار می کند.

بر اساس این گزارش، به زودی تمامی مدارس کشور تحت پوشش شبکه هوشمند قرار می گیرند.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سال گذشته از تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش برای اتصال تمامی مدارس کشور به شبکه ملی اطلاعات و هوشمندسازی آنها خبر داده بود. هرچند، شیوع کرونا در کشور و محرومیت استان ها و مدارس روستایی از اتصال به اینترنت، اهمیت این موضوع را بیش از پیش آشکار کرد.

آذری جهرمی همچنین 12 شهریورماه سال جاری، اعلام کرده که با همکاری وزارت آموزش و پرورش، کار اتصال پرسرعت و رایگان همه ی مدارس کشور به شبکه ی ملی اطلاعات به پایان رسید تا ??دسترسی همگانی?? به آموزش مجازی محقق شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 125
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران