در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517057 تاریخ : 1399/05/11-15:34:31
,17,
عوارض صادراتی تخم مرغ 400 تومان در هر کیلوگرم

وزارت صنعت تعیین کرد؛

عوارض صادراتی تخم مرغ 400 تومان در هر کیلوگرم

وزارت صنعت، معدن و تجارت عوارض صادراتی تخم مرغ را به ازای هر کیلوگرم چهار هزار ریال تا پایان مرداد ماه 99 تعیین کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از گمرک ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخشنامه ای از تعیین عوارض صادراتی تخم مرغ به ازای هر کیلوگرم چهار هزار ریال تا پایان مرداد 99 خبر داد. همچنین از ابتدای شهریور ماه گمرک ایران میزان عوارض صادراتی را تعیین می کند و نیز سقف میزان صادرات در هر ماه هشت هزار و 500 تن است.

گمرک پیرامون برقراری ممنوعیت صادرات تخم مرغ تا بازگشت آرامش به بازار تخم مرغ آورده است، مطابق مصوبه جلسه 96 تنظیم بازار کشور با توجه به تصمیم های جلسه 24 تیرماه 1399 کمیته رصد و پایش تنظیم بازار تخم مرغ و از آنجایی که نرخ تخم مرغ در مرغداری اکنون در محدوده قیمت مصوب است، نسبت به رفع ممنوعیت صادرات تخم مرغ و اجازه صادرات از این تاریخ در چارچوب ضوابط و بر اساس عوارض پیشنهادی به این شرح اقدام شود.

نرخ دلاری صادرات هر کیلوگرم تخم مرغ و از آنجایی که نوسان های افزایشی غیر متعارف نرخ دلار موجب خروج غیرمتعارف این کالا می شود و میزان عوارض صادراتی هر کیلوگرم تخم مرغ معادل 25 درصد ارزش ریالی میانگین نرخ دلار در سامانه سناریت در روز صادرات تعیین می شود.

همچنین به منظورتسهیل و تسریع در انجام صادرات برای مردادماه سال 99 به ازای هر کیلوگرم چهار هزار تومان ثبت اقدام شود، بدیهی است از ابتدا شهریورماه گمرک مکلف می شود با اخذ متوسط نرخ میانگین موزون دلار از سامانه سناریت بانک مرکزی نسبت به محاسبه عوارض و اخذ آن اقدام کند و تمام صادر کنندگان مکلف به برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور مطابق ضوابط ابلاغی بانک مرکزی هستند.

سقف میزان صادرات ماهانه تخم مرغ معادل میانگین صادرات چهارماه اخیر (حداکثر هشت هزار و 500 تن در ماه) است و مقادیر مازاد بر این عدد با کنترل قیمت های بازار داخلی و مشروط به رعایت قیمت مصوب درب مرغداری در چارچوب بند 4 تصمیم های جلسه 24 تیرماه 99 کمیته رصد و پایش بر عهده اتحادیه مرکزی مرغداران میهن و یا مجوز اتحادیه مربوطه است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 120
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران