تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 338429 تاریخ : 1397/02/11-08:58:38
,15,
عوارض دریافتی پیامک در سال 97 بازگردانده می‌ شود

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری:

عوارض دریافتی پیامک در سال 97 بازگردانده می‌ شود

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام کرد: اپراتورهای تلفن همراه موظف هستند مبالغی که در قالب 10 ریال عوارض به ازای ارسال هر پیامک از ابتدای فروردین سال 97 از مشترکان تلفن همراه دریافت کرده‌اند به آنها بازگردانند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مجید حقی معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با اشاره به موضوع دریافت عوارض 10 ریالی از هر پیامک توسط اپراتورهای تلفن همراه، گفت : نمایندگان مجلس در اسفند سال 93، یک بند الحاقی درآمدی به تبصره 19 لایحه بودجه اضافه کردند که براساس آن اپراتورهای تلفن همراه موظف بودند علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ 10 ریال عوارض از هر پیامک را از مشترکان دریافت کرده و آن را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کشور واریز کنند.

وی افزود: این ردیف در قانون بودجه سال 97 و همچنین جداول درآمدی و موافقتنامه سازمان برنامه و بودجه کشور پیش‌بینی نشده است. بر همین اساس دریافت این وجه در سال جاری پشتوانه قانونی ندارد و اپراتورها براساس ابلاغ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تاریخ 9 اردیبهشت سال جاری مجاز نیستند 10 ریال عوارض ارسال پیامک را از مشترکان دریافت کنند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری تصریح کرد: همچنین اپراتورهای تلفن همراه موظف هستند 10 ریال عوارض پیامک را که از ابتدای فروردین تا 9 اردیبهشت 97 از مشترکان دریافت کرده‌اند را در صورتحساب آنها در قالب بستانکار اعمال کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران