در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 509875 تاریخ : 1398/12/28-10:51:30
,11,
عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور 10 درصد کاهش یافت

عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور 10 درصد کاهش یافت

با وجود تاکید سازمان بنادر نسبت به افزایش توان عملیاتی بنادر کشور، عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور، حدود 10 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، براساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی، عملکرد بارگیری و تخلیه بار کانتینری در بنادر تحت مدیریت سازمان بنادر و دریانوردی تا روز 28اسفند ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش حدود 10 درصدی روبرو شده است.

آمار منتشر شده در مجموع حاکی از تخلیه و بارگیری 146.72 (میلیون تن) محموله دارد که از رشد 5.6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر می‌دهد، اما حجم عمده این افزایش مدیون بخش تخلیه فله خشک در بنادر کشور است.

این گزارش از وضعیت 18 بندر کشور از جمله بنادر آبادان، آستارا، امام خمینی (ره)، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسک، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون کنار، قشم، گناوه، لنگه، نکا و نوشهر است.

بر اساس این گزارش، میزان عملیات تخلیه و بارگیری ازابتدای سال 98  تاکنون در بخش کانتینری 1.95 میلیون تن، فله خشک 54.15 میلیون تن، فله مایع 4.89 میلیون تن، جنرال کارگو (کالاهای عمومی و متفرقه) 19.70 میلیون تن و مواد نفتی 44.86 میلیون تن بوده است.

هم اکنون سهم ایران از عملیات کانتینری بنادر دنیا، کم تر از یک درصد است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پیش‌تر گفته بود که توان عملیاتی بنادر ایران به طور کلی در مقایسه با سال گذشته و پس از آغاز تحریم‌ها روندی مثبت دارد؛ با این حال آمارها از کاهش عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور حکایت دارد.

صاحبان کالا خواستار تسریع عبور کالاهای خود از بنادر و کاهش تعرفه‌ها و کرایه‌های حمل هستند و میزان کارایی بنادر نقش موثری در تحقق این خواسته‌ها دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 178
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران