تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312363 تاریخ : 1396/10/06-17:38:47
,5,
عملیات بهره‎برداری دوباره از چاه 147 رگ سفید به‌زودی آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب: (73):

عملیات بهره‎برداری دوباره از چاه 147 رگ سفید به‌زودی آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: فوران و آتش چاه 147 رگ سفید پس از 58 روز عملیات، با همت کارشناسان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران و ثبت رکوردهای بی سابقه مهار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ بیژن عالی پور با بیان این که تلاش و مجاهدت‌های تیم مهار فوران چاه شماره 147 رگ سفید در هر رده سازمانی بی بدیل بود، اظهار کرد: با وجود همه مشکلات آشکار و پنهان، با همت و همدلی مثال زدنی همکاران، این چاه اکنون مهار شده و عملیات به تولیدآوری دوباره آن به‌زودی آغاز خواهد شد.

وی افزود: به محض وقوع این حادثه، با وجود اندوه فراوان ناشی از شهادت دو تن از همکارانمان، ستاد مشترک مهار فوران به دستور وزیر محترم نفت تشکیل و 2 برنامه مهار از عمق و کنترل از سطح در دستور کار قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز، فشار بالای 2400psi را از موانع اصلی مهار از سطح دانست و گفت: پس از 2 هفته از زمان فوران 2 لوکیشن مهیا و دکل های 93 و 94 فتح در موقعیت های مورد نظر مستقر و عملیات حفاری چاه انحرافی در موقعیت 147 c از یکم آذر ماه آغاز شد. با گذشت 34 روز از آغاز حفاری انحرافی ساعت 20 روز پنجم دی‌ماه نخستین علائم روسطحی مهار چاه شامل تغییر رنگ و ارتفاع شعله نمایان و در ساعت 21 و 45 دقیقه آتش مهیب چاه سرکش 147 رگ سفید مقهور اراده حفارگران شد.

عالی پور سرعت انجام اقدامات مرتبط با تحقق هر 2 برنامه مهار را بی سابقه خواند و تصریح کرد: تنها در 2 هفته، دو لوکیشن استقرار دکل های 93 و 94، دو استخر آب 130 و 70 هزار بشکه ای برای عملیات خنک سازی عملیات، 250 کیلومتر خط لوله انتقال آب از رودخانه های اطراف تا استخرها، نزدیک به 10 جاده دسترسی به دهانه چاه 147 احداث شد که در شرایط عادی بیش از 6 ماه زمان صرف می شد تا این مهم تحقق یابد.

وی ادامه داد: پس از استقرار 2 دکل حفاری، همکارانمان در شرکت ملی حفاری تنها در 35 روز به عمق بیش از 2330 متری رسیدند که به طور قطع تاکنون در هیچ عملیاتی در این مدت به چنین عمقی دست یافته نشده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تصریح کرد: به لطف خداوند متعال در شب میلاد امام حسن عسکری (ع) ،پس از رسیدن به مخزن و تزریق سیال با استفاده از بیست دستگاه پمپ تراک با فشار 5000 psi، چاه 147 رگ سفید مهار شد و خستگی این ماراتن عملیاتی از تن همه زدوده شد.

عالی پور در پایان از صبر و تحمل خانواده همه کسانی که در تمام مدت، عملیات را ترک نکرده بودند، تشکر کرد و گفت: کارکنان صنعت نفت، به‌ویژه 2 شرکت بزرگ مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری بی توجه به همه حاشیه سازی‌ها و اظهارنظرهای غیر فنی افراد، همسو با صیانت از منابع ملی ایران اسلامی تلاش کردند و با آرامش خاطر به عملیات تکمیلی خواهند پرداخت و در پایان باید گفت که شادی اتمام این عملیات را با همه مردم شریف ایران تقسیم می کنیم و همواره در صف اول خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهیم بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران