صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521223 تاریخ : 1399/07/22-11:23:40
,10025,
عملکرد 6 ماهه بیمه ملت، فراتر از هدف

عملکرد 6 ماهه بیمه ملت، فراتر از هدف

گزارش های آماری حاکی از رشد 23 درصدی حق بیمه صادره بیمه ملت درشش ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است که روند رو به رشد عملکرد بیمه ملت را نشان می دهد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، با توجه به بررسی های انجام شده،حق بیمه صادره بیمه ملت درشش ماهه ابتدایی امسال با رشدی23 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال از رقم 9 هزار و163 میلیارد و 780 میلیون ریال به رقم 11 هزارو 297 میلیارد و 9میلیون ریال رسیده است که با عملکرد بسیار مناسب در تحقق بودجه، 157 درصد رشد را نشان می دهد.

به دیگر سخن، سودآوری بیمه ملت با رشد مناسب پورتفو در شش ماهه نخست و مدیریت ریسک اتفاق افتاد و این شرکت توانست با کاهش سهم بیمه های خودرو و افزایش فعالیت در بیمه های سوددهی مثل زندگی، افزایش پورتفو را نسبت به سال گذشته رقم بزند.

در آخرین ماه تابستان امسال، بیمه ملت با صدور 361.1 میلیارد تومان حق بیمه و پرداخت 95.7 میلیارد تومان خسارت درآمدی معادل 265.4 میلیارد تومان از حق بیمه داشته که نمایان گر رشد 65 درصدی در مقایسه با مردادماه همین سال است.

وصول مطالبات بیمه ملت و افزایش نسبت توانگری مالی در صنعت

بیمه ملت با مدیرعاملی دکتر دلفراز در حوزه شفافیت مالی و وصول مطالبات، بسیار موفق عمل کرده و در شش ماهه نخست سال جاری توانسته مجموعه 222 میلیارد تومان از مطالبات این شرکت را وصول کند.

بر همین اساس و بنابر اعلام بیمه مرکزی، بیمه ملت با نسبت توانگری مالی 279 درصد و افزایش 85 درصدی نسبت به سال گذشته، علاوه بر حفظ توانگری مالی خود در سطح یک شرکت های بیمه طی 9 سال متوالی؛ تنها شرکت بیمه در صنعت است که موفق شده رکورد تثبیت نسبت توانگری مالیبالای 200 درصدرا در 9 سال پیاپی در صنعت بیمه از آن خود کند.

رشد 240 درصدی در صدور بیمه های کشتی

رشدی حدود 240 درصدی در صدور بیمه های کشتی به نسبت شش ماهه ابتدای سال 98 از جمله موفقیت های بیمه ملت در این رشته بیمه ای است که نشان از تحقق 434 درصدی بودجه تعیین شده این رشته در بیمه ملت دارد. همچنین پرسودترین فعالیت این شرکت در شهریورماه مربوط به بیمه کشتی بوده است.

بر اساس گزارش های بیمه مرکزی، سهم بیمه ملت در صدور سه رشته باربری، کشتی و هواپیما از میانگین صنعت بالاتر بوده و در رشته باربری در نیمه نخست سال جاری نزدیک به 255 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده است.

بیمه ملت به عنوان اولین شرکت ارائه دهنده پوشش P&I برای دکل­های حفاری ایرانی در خلیج فارس؛ ارائه دهنده پوشش بیمه­ای برای پهپادها بوده و در بین 5 شرکت برتر صنعت بیمه در بیمه های کشتی و هواپیما حضور دارد.

توسعه بیمه های زندگی، استراتژی مهم بیمه ملت

در رشته بیمه های زندگی نیز رشد 42 درصدی حق بیمه وصولی و رشد حدود 30 درصدی تعداد بیمه نامه های صادره رشته زندگی نسبت به مدت مشابه در سال 1398 با وجود شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی موجبات تحقق 107 درصدی بودجه تعیین شده برای شش ماهه نخست سال جاری را برای بیمه ملت محقق کرد.

همچنین با افزایش خدمات رسانی مراکز تخصصی بیمه های زندگی به صورت حضوری و آنلاین، با توجه به شرایط حال حاضر جامعه، افزایش 67 درصدی حق بیمه وصولی در بیمه های زندگی از طریق این شبکه را در پی مزیت های ایجاد شده در شرکت بیمه ملت برای شبکه های حرفه ای فروش شاهد بودیم.

در شش ماهه نخست سال جاری، تعداد بیمه نامه های صادره در حوزه درمان 68 درصد و حق بیمه تولیدی 27 درصد رشد را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می دهد.

انتشار اوراق بهادار اتکایی برای اولین بار در صنعت بیمه کشور

انتشار اوراق بهادار اتکایی برای اولین بار در صنعت بیمه کشور از مهم ترین فعالیت های مدیریت بیمه های اتکایی بیمه ملت بوده است. این شرکت همچنین تمدیدمجوزقبولیاتکاییازخارج و تمدید عضویت در فدراسیون بیمه گران و بیمه گران اتکایی آفریقایی، آسیایی و... را در کارنامه خود دارد.

بیمه ملت ضمن تحقق بودجه اتکایی خود به میزان 97 میلیاردتومان در شش ماهه ابتدایی سال جاری، ضمن قبـولی از قـرارداد مـازاد خسـارت به راهبری بیمه مرکزی در رشته هواپیما؛ در رشته اتومبیل نیز قرارداد مازاد خسارت را منعقد کرده است.

کارت اعتباری، جایگزینچک تضمین در خریدهای اقساطی

کارت اعتباری بیمه ملت یکی از ابزارهای مهم مالی و محصول نوین صنعت بیمه، جایگزینی مناسب برای چک تضمین در خریدهای اقساطی است که این شرکت به مشتریان خود ارائه می دهد.

در نیمه نخست سال جاری 3340 کارت اعتباری برای بیمه گزاران عمر و 940 کارت برای کارکنان قراردادهای سازمانی و 1.564.703 کارت برای اعضای صندوق بازنشستگی کشوری از سوی بیمه ملت صادر شده است. همچنین 43 فروشگاه به منظور خرید حضوری، 4 فروشگاه برای خرید اینترنتی و 7 فروشگاه در جهت فروش تخفیفی در سال جاری به فروشگاه ها و مراکز ارائه خدمات کارت اعتباری و 11 سازمان نیز به دارندگان این کارت در بیمه ملت اضافه شده اند که بیش از 922 میلیارد ریال از این کارت در شش ماهه ابتدای سال خرید کرده اند.

بیمه ملت با صدور نزدیک به 240 میلیارد ریال بیمه های مهندسی رشد 70 درصدی به نسبت مدت مشابه در سال گذشته را تجربه کرده است که در تحقق بودجه شش ماهه ابتدای سال نیز رشد 168 درصدی را به خود اختصاص داده و با پرداخت مبلغ 6 میلیارد و 700 میلیون ریال 2.8 درصد خسارت پرداخت کرده است.

ارائه برنامه فروش آنلاین تعدادی از بیمه نامه های مسئولیت همراه با ارائه محصولات و طرح های جدید بیمه ای از جمله فعالیت های شش ماهه نخست سال 99 در بیمه ملت بود. 27 درصد رشد در تولید حق بیمه مسئولیت در کنار کاهش 12 درصدی ضریب خسارت به نسبت مدت مشابه سال 98 و تحقق بودجه 118 درصدی نیز دستاورد بیمه های مسئولیت بیمه ملت به حساب می آید.

رشد حق بیمه رشته آتش سوزی نیز بدون نظرگرفتن مرهونات بانکی و بیمه گزاران بزرگ، در حدود 115.2% بوده که نشان از افزایش خرده فروشی در 6 ماهه اول سال 99 دارد. همچنین ضریب خسارت پرداختی در این زمان، 2.8درصد بوده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته (ضریب خسارت 18درصد) کاهش بسیار مطلوبی را در نتیجه مدیریت ریسک بهینه، تجربه کرده است.

بر اساس این گزارش، بیمه های کشتی سود 203.3 میلیارد تومانی را برای بیمه ملت به ارمغان آورد. بعد از آن بیمه درمان (49.2 میلیارد تومان)، زندگی اندوخته دار یا همان بیمه عمر (13.2 میلیارد تومان)، ثالث اجباری (9.4 میلیارد تومان)، آتش سوزی (5.8 میلیارد تومان)، بدنه خودرو (3.8 میلیارد تومان)، مهندسی (2.2 میلیارد تومان)، مسئولیت (1.2 میلیارد تومان)، نفت و انرژی (1.2 میلیارد تومان) و حوادث (1.1 میلیارد تومان)، ثالث مازاد و دیه (781 میلیون تومان) و زندگی غیراندوخته دار (200 میلیون تومان) جزو پرسودترین فعالیت های این شرکت بوده اند.

به طور کلی می توان گفت که تراز مالی بیمه ملت در شش ماهه نخست امسال بر اساس نسبت حق بیمه های صادره به خسارات پرداختی مثبت 638 میلیارد تومان بوده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران