سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 464505 تاریخ : 1398/02/23-18:07:33
,11,21,
عملکرد وزارت راه و شهرسازی در بازگشایی محورهای مواصلاتی خسارت‌دیده از سیل مثبت بود

نماینده سنندج در مجلس شورای اسلامی:

عملکرد وزارت راه و شهرسازی در بازگشایی محورهای مواصلاتی خسارت‌دیده از سیل مثبت بود

علوی با مثبت ارزیابی کردن حضور وزیر راه و شهرسازی در ایام سیل فروردین‌ماه در مناطق آسیب‌دیده عملکرد این وزارتخانه در بازگشایی و ترمیم محورهای مواصلاتی خسارت‌دیده را مثبت خواند و گفت: در انجام بازسازی‌ها اولویت باید به راه‌ها و واحدهای مسکونی داده شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سید احسن علوی نماینده سنندج در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه هنوز عدد دقیقی از میزان خسارت‌های سیل فروردین‌ماه در اختیار نداریم گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها میزان خسارات واردشده به مناطق سیل‌زده عددی در حدود 30 تا 40 هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به ?آخرین اقدامات کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص سیل گفت: عملکرد وزارت نیرو در خصوص سدها و نگهداری از سدها، بازسازی واحدهای مسکونی، جابه‌جایی برخی از روستاهایی که در حواشی رودخانه‌ها قرار داشتند از اهم موضوعاتی بود که در کمسیون به آن پرداخته شد.

اقدامات وزارت راه و شهرسازی مثبت بود

نماینده استان کردستان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه به عملکرد وزارت راه و شهرسازی در بحران سیل فروردین‌ماه اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه بازسازی‌ها هنوز شروع نشده است نمی‌توان در این خصوص توضیح چندانی داد اما حضور میدانی و مستمر وزیر راه و شهرسازی و نیروهای این وزارتخانه در ایام حادثه را مثبت ارزیابی می‌کنم.

وی اقدامات وزارت راه و شهرسازی در بازگشایی محورهای آسیب‌دیده از سیل را مناسب خواند و گفت: برای ارزیابی بهتر اقدامات صورت گرفته در این حوزه نیاز به زمان بیش‌تر و بازدید از مناطق سیل‌زده است.

علوی در خصوص بودجه بازسازی مناطق آسیب‌دیده گفت: اگر بودجه کافی در این خصوص تخصیص داده نشود ضمن طولانی شدن روند بازسازی، نارضایتی مردم را در پی‌خواهد داشت؛ بنابراین بیش‌ترین اعتبارات باید به بازسازی سریع واحدهای مسکونی تخصیص داده شود.

دولت واکنش سریعی برای بازسازی داشته باشد

وی با اشاره به گرمای هوا و میزان خسارات واحدهای مسکونی مناطق سیل‌زده گفت: باید واکنشی سریع از طرف دولت و وزارتخانه‌های مختلف و به‌ویژه موضوع مسکن آسیب‌دیدگان صورت گیرد.

علوی افزود: منابعی که به‌منظور مدیریت بحران در بودجه کشور دیده‌شده است می‌تواند بخشی از خسارت‌ها را جبران کند؛ ضمن آنکه دولت در صورت نیاز اصلاحیه بودجه را به مجلس خواهد آورد و نمایندگان نیز این اصلاحیه را بررسی می‌کنند.

بازسازی محورهای مواصلاتی و واحدهای مسکونی اولویت دارد

این نماینده مجلس دهم با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری در خصوص برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران خسارت‌ها گفت: ایشان موافقت خود را اعلام کردند و گفتند ابتدا بودجه را بررسی کنید و در صورت کمبود از منابع صندوق توسعه برداشت کنید؛ بنابراین در گام اول باید بودجه مدیریت حوادث غیرمترقبه که در حدود هفت هزار میلیارد تومان است به بازسازی اختصاص گیرد.

وی با اشاره به اینکه اولویت بازسازی با بازسازی جاده‌ها، محورهای مواصلاتی و نیز واحدهای مسکونی است و این دو مهم باید به‌موازات یکدیگر پیش رود، گفت: در روزهای آینده در کمیسیون عمران جلساتی به‌منظور بازخوانی اقدامات انجام‌شده خواهیم داشت و مسئولان مختلف باید با حضور در کمسیون به گزارش اقدامات صورت گرفته بپردازند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 143
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه