در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512091 تاریخ : 1399/02/14-10:01:23
,17,
عملکرد مثبت بخش بازرگانی وزارت صمت در حفظ آرامش بازار مشهود است

وزیر صمت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه تاکید کرد:

عملکرد مثبت بخش بازرگانی وزارت صمت در حفظ آرامش بازار مشهود است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه، با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده در تامین مناسب کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم در طول سال گذشته و تمهیدات اتخاذ شده برای امسال گفت: بدون تردید عملکرد مثبت بخش بازرگانی وزارت صمت در این مدت و در حفظ آرامش بازار کاملا مشهود است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی با قدردانی از زحمات بخش های مختلف حوزه بازرگانی وزارتخانه گفت: اقدامات مناسب این حوزه در ایام کرونا کاملا ملموس بوده و خوشبختانه کمترین دغدغه ممکن بابت تامین ارزاق عمومی در سطح کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: انتظار می رود با همراهی سایر دستگاه های مرتبط، روند موجود در تامین مایحتاج ضروری و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تداوم یابد.
رحمانی با تشکر ویژه از همکاران بخش بازرگانی وزارتخانه و حوزه اصناف، گفت: هم اکنون حدود 100 هزار واحد نانوایی در سطح کشور فعال هستند که در ایام کرونا و ایام عید حتی یک مورد تعطیلی در این حوزه در کشور نداشتیم و خوشبختانه حتی یک مورد شکایت در این خصوص دریافت نکردیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از مهمترین علل حفظ آرامش بازار، وجود ذخایر کالایی مناسب در سطح کشور بوده که به موقع روند توزیع و عرضه آنها در سطح بازار عملیاتی شده و هم اکنون نیز با تدابیر اتخاذ شده در تامین کالاهای اساسی هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و وفور کالا وجود دارد.

توجه ویژه به تولیدات داخلی در تامین بازار 80 میلیونی داخل

رحمانی گفت: یکی از شاخص های اصلی "جهش تولید"، تامین اقلام کالایی از محل تولیدات داخلی است که در همین راستا برنامه ریزی لازم با اولویت فعالسازی ظرفیت های خالی واحدها در دستور کار است.
وی تاکید کرد: برای اینکه بتوانیم به صورت حداکثری نیاز بازار 80 میلیونی کشور را در سال 99 تامین کنیم، اولویت را روی تولیدات داخلی گذاشته ایم و مسلما با تحقق این هدف و با ارتقای کیفیت تولیدات، حتی می توانیم ظرفیت های جدید صادراتی برای کشور ایجاد کنیم.
وزیر صمت با اشاره به ظرفیت بزرگ صنوف تولیدی در تامین بازار داخلی و اشتغال زایی در سطح کشور گفت: توسعه زیرساخت ها، بازسازی و نوسازی صنوف تولیدی و توسعه شهرکهای اختصاصی صنوف تولیدی، امسال با جدیت دنبال خواهد شد، چراکه صنوف تولیدی با تسهیلات کمتر و در مواردی با بازدهی بیشتر در عرصه تولید و صادرات می توانند به توسعه اقتصادی کشور بیش از پیش کمک نمایند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران