جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516480 تاریخ : 1399/05/01-13:50:12
,1,
عملکرد شعب، ارزش بازار سهام بانک صادرات ایران را 30 برابر کرد

حجت اله صیدی با اشاره به دیده شدن تلاش شبانه روزی همکاران در بازار سرمایه:

عملکرد شعب، ارزش بازار سهام بانک صادرات ایران را 30 برابر کرد

مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: روزهای طلایی در انتظار بانک صادرات ایران است و با برنامه ریزی دقیق برای افزایش سهم بازار، پایدارسازی سود عملیاتی، تداوم اصلاح ساختار مالی و ارتقای کیفیت خدمات بانکی، تلاش داریم به تحقق اهداف چشم انداز 1404 و رسیدن به آرمان های کشور در حمایت از بخش های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات و حوزه های فرهنگی و اجتماعی کمک کنیم زیرا دستیابی به توسعه از این مسیر محقق می شود و وارد هیچ گونه فعالیت ضد توسعه ای نخواهیم شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، حجت اله صیدی در نشست مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صادرات ایران با تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع) و خیرمقدم به مدعوین، اظهار کرد: با عبور از زیان و رسیدن به منطقه سودآوری از اسفند ماه 1396 تا کنون، برنامه ریزی سی ماهه دوم بانک برای رسیدن به روزها و سال های طلایی آغاز شده و در مسیر توسعه جوابگوی ارکان کشور، سهامداران، بنگاه های کوچک و بزرگ اقتصادی، اتاق های بازرگانی، اصناف، فعالان اقتصادی و بازار سرمایه، دانشجویان و دانش آموزان خواهیم بود.

وی تلاش های کادر درمانی کشور را در روزهای سخت کرونایی پنج ماه اخیر، مورد قدردانی قرار داد و از تلاش های شبکه بانکی و به ویژه کارکنان بانک صادرات ایران تشکر کرد و افزود: 26 هزار کارمند بانک صادرات ایران در دو هزار و 200 شعبه پا به پای کادر درمان کشور تلاش کردند و با رفع دغدغه معیشت و فعالیت های اقتصادی کشور چراغ شعب بانک را روشن نگاه داشتند.
صیدی با بیان اینکه بانک صادرات ایران یکی از سه بانک بزرگ کشور است و باید نقش مؤثری در توسعه کشور ایفا کند، افزود: وارد هیچ فعالیت ضد توسعه ای نخواهیم شد و در مقابل وظیفه داریم به تمام تلاشگران عرصه دولتی، عمومی و خصوصی و حتی کارگاه های کوچک و خانوارها که بخش مهمی از اقتصاد خرد کشور هستند، کمک کنیم تا مسیر پیشرفت، خودباوری و استقلال در این سال ادامه داشته و با تلاش حداکثری تمامی موانع موجود از سر راه برداشته شود.
صیدی در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صادرات ایران به ارائه گزارش عملکرد و صورت های مالی دوره منتهی به پایان اسفندماه 1398 پرداخت و گفت: تنوع مطلوب ترکیب سهامداری موجب نقدشوندگی بیشتر سهام بانک شده و هیئت مدیره نیز در همه حال خود را پاسخگوی تمامی سهامداران حقیقی و حقوقی می داند.
مدیر عامل بانک صادرات ایران گفت: جمع کل سپرده های بانک از 134 هزار میلیارد تومان به 232 هزار میلیارد تومان در پایان سال 98 و در حال حاضر به 267 هزار میلیارد تومان رسیده و در روزهای آینده به 270 هزار میلیارد تومان خواهد رسید. همکاران شعب بانک صادرات ایران در چهار ماه اخیر با وجود محدودیت های ناشی از الزامات ستاد مبارزه با بیماری کرونا و تلاش گسترده برای رعایت پروتکل های بهداشتی و ضدعفونی کردن شعب، 40 هزار میلیارد تومان و در واقع ماهانه 10 هزار میلیارد تومان به منابع بانک اضافه کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه نقطه شروع کار افزایش منابع و افزایش سهم بازار است، اظهار کرد: بانک صادرات ایران از نظر منابع سومین بانک کشور بوده و جذب منابع با شیب تندی صورت گرفته است.
صیدی افزود: ترکیب منابع بانک همسو با افزایش منابع در جهت افزایش سهم منابع ارزان قیمت مورد توجه بوده که نتیجه آن کاهش بهای تمام شده پول است. تسهیلات اعطایی که 48 درصد دارایی های بانک را تشکیل می دهد، در سال 98 از 155 هزار میلیارد تومان فراتر رفته و تا پایان سال به 200 هزار میلیارد تومان خواهد رسید. همچنین نرخ مؤثر تسهیلات از 15.82 درصد سال 97 به 16.73 درصد در پایان سال 98 رسیده است.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به اینکه قضاوت در خصوص مطالبات مشکوک الوصول بنگاه هایی که اهداف خود را محقق نکرده اند، دشوار است، افزود: با تصمیم هیئت مدیره تلاش کردیم حداکثر ذخیره را لحاظ کنیم و حتی برای هر بدهکاری که کسب و کارش با مشکل مواجه می شود، به طور محتاطانه ذخیره در نظر گرفته ایم. ما در بانک صادرات ایران نه تنها هیچ بنگاهی را تعطیل نکرده ایم، بلکه برای راه اندازی دوباره بسیاری از بنگاه ها همه کمک های لازم را انجام داده ایم.
صیدی با بیان اینکه رویکرد بانک صادرات ایران کاهش سرمایه گذاری ها بوده، از کاهش 5 درصدی سرمایه گذاری بانک در سال 98 خبر داد و افزود: طلب بانک صادرات ایران از پدیده شاندیز با رای دادگاه به صورت تخصیص سهام صورت گرفت. بانک نیتی برای افزایش سرمایه گذاری در این زمینه ندارد و بر اساس الزامات سران قوا، بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی بنا داریم در شرایط مناسب از سهامداری این گروه خارج شویم.
وی با اشاره به افزایش 27 درصدی جمع درآمدهای بانک در سال 98 و رسیدن آن به 29 هزار میلیارد تومان، افزود: از فروردین 97 تا کنون بانک صادرات ایران هیچ گونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته و در برخی مواقع در بازار بین بانکی به صورت شبانهovernight) ) به سایر بانک ها و موسسات نیز تسهیلات داده ایم.
صیدی اظهار کرد: در پایان سال 98 دو هزار 500 میلیارد ریال سود محقق شد و در تلاش هستیم تا پایان سال جاری زیان انباشته را به سود تبدیل کنیم.
وی در خصوص مطالبات بانک گفت: برای اولین بار در بانک صادرات ایران مطالبات روند کاهشی پیدا کرده و بیش از 10 درصد کاهش یافته است و رعایت بهداشت اعتباری نیز موجب کاهش ریسک اعتباری و افزایش 9دهم درصدی نرخ مؤثر تسهیلات شده است.
مدیرعامل بانک صادرات ایران افزود: تلاش های صورت گرفته در بانک مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته و استقبال مطلوبی از سهام بانک در بورس شده به نحوی که از زمان بازگشایی نماد بانک در اسفند ماه 96 تا کنون ارزش بازار سهام بانک از دو هزار و 600 میلیارد تومان به 76 هزار میلیارد تومان رسیده و بیش از 30 برابر افزایش ثبت کرده است.
وی همچنین اصلاح ساختار مالی و افزایش سرمایه را برای بهبود کفایت سرمایه در سال جاری، مورد تاکید قرار داد و افزود: افزایش سرمایه بانک به صورت جدی در دستور کار است و این اتفاق مهمترین اصلاح ساختار مالی بانک بوده که در سال جاری صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل بانک صادرات ایران در تشریح به تعویق افتادن مجمع فوق العاده بانک و افزایش سرمایه افزود: با توجه به اینکه بنا بود سرمایه بانک صادرات ایران با صرف سهام و سلب حق تقدم سهامداران افزایش یابد، پس از اخذ موافقت اولیه و تشویق های وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی، انتشار گزارش حسابرس، نظر موافق وی، همچنین صدور مجوز از سوی بانک مرکزی و استقبال بازار سرمایه، از آنجایی که فرآیند صدور مجوز سازمان های خصوصی سازی و بورس اوراق بهادار با توجه به محدودیت زمانی تکمیل نشده بود، مقرر شد مجمع عمومی فوق العاده با موضوع افزایش سرمایه به زودی و در زمانی دیگر برگزار شود.
صیدی عرضه سهام گروه مالی سپهر صادرات در بازار سرمایه را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: شرکت های بیشتری به صورت مستمر برای واگذاری وارد این گروه می شود و در هفته های آینده عرضه سهام این گروه در بازار صورت خواهد گرفت.
وی همچنین از برنامه ریزی برای تقویت فعالیت های ارزی و بین المللی خبر داد.
در این نشست، رئیس هیئت مدیره بانک صادرات ایران که ریاست مجمع را بر عهده داشت، گفت: امروز نتیجه تلاش ها و انسجام سازمانی کارکنان بانک صادرات ایران در گزارش ها و صورت های مالی سال 98 متبلور است.
حمید تاجیک افزود: اقتصاد کشور با تحریم های ناجوانمردانه و خصمانه آمریکا روبرو است و درآمد نفت از این بابت متاثر است، اما با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی شاهد پیشرفت های چشمگیری با توجه به گسترش فرهنگ سهامداری در بازار سرمایه هستیم که توانست تا حدود زیادی مشکلات و موانع را برطرف کند.
وی خاطرنشان کرد: افزایش 480 درصدی و 5.8 برابری قیمت سهام بانک صادرات ایران در مقایسه با ابتدای سال جاری تایید کننده این مطلب است.
وی کاهش قیمت 1.7 درصدی قیمت تمام شده پول و افزایش 9دهم درصدی نرخ مؤثر تسهیلات در بانک صادرات ایران را مورد اشاره قرار داد و افزود: رشد 31 درصدی در مصارف، عدم اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی و اعطای تسهیلات شبانه به سایر بانک ها در پرتو برنامه ریزی های مؤثر مدیریت بانک موجب شده تا سال پرفروغی برای بانک صادرات ایران در نظام بانکی کشور رقم بخورد.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 76
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران