تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 338457 تاریخ : 1397/02/11-15:27:40
,15,
علم و پژوهش، موقعیت ملت ما را نسبت به سایر ملت ها بالا نگه می دارد

رییس پژوهشگاه فضایی ایران:

علم و پژوهش، موقعیت ملت ما را نسبت به سایر ملت ها بالا نگه می دارد

رییس پژوهشگاه فضایی ایران در مراسم روز گرامیداشت روز معلم گفت : علم و پژوهش، موقعیت ملت ما را نست به سایر ملت ها بالا نگه می دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسن حداد پور رییس پژوهشگاه فضایی ایران در مراسم گرامیداشت روز معلم، با اشاره به اینکه در حال حاضر بحث پژوهش و فناوری از ارکان پیشرفت هر کشوری است، گفت : علم و پژوهش حضور و بقای هر کشوری را در عرصه جهانی تضمین می کند.

وی تصریح کرد : با توجه به موضوع انقلاب صنعتی چهارم و بحث فضایی، و نوع ارتباط این دو حوزه با یکدیگر، باعث شده در کانون پیشرفت باشیم.

حداد پور با اشاره به طرح مباحث مربوط به IOT  ، بیگ دیتا و فضایی ، گفت : این موضوعات به همراه عصری که در آن قرار داریم ما را در یک گردنه تاریخی قرار داده است که اگر از این فرصت به صورت مناسب استفاده کنیم، آیندگان می توانند زندگی بهتری با سربلندی در دنیا داشته باشند.

وی تاکید کرد : زمانی که ما از ابن سینا، فارابی و ابوریحان بیرونی و بقیه دانشمندان خود یاد می کنیم، همین داشته ها، دست ما را نسبت به سایر ملت ها بالا نگه می دارد.

رییس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به شرایط موجود خاطر نشان کرد : این شرایط می طلبد که با یک کار جهادی و بسیجی و تلاش شبانه روزی در حوزه تعلیم، تعلم و پژوهش ، این سه حوزه را در خدمت فناوری بیاوریم تا بتوانیم نیاز های کشور را پاسخگو باشیم.

وی با اشاره به مباحث مربوط به فعالیت پیام رسان خارجی در کشور، افزود : در ابتدای سال جاری رییس جمهوری اشاره کردند که باید انحصار از پیام رسان خارجی برداشته شود و این مطلب به این معنی است که شرکت هایی که توانایی پژوهش و ارایه محصول مشابه را دارند در این عرصه حضور پیدا کنند .

حداد پور با اشاره به حوزه فضایی و نیازهای این حوزه، خاطر نشان کرد : طراحی و ساخت ماهواره ودرمدار قرار دادن و عملیاتی کردن آن نیاز امروز فضایی کشور است که با یک برنامه منسجم و نیروهای کارآمد محقق می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران