تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311655 تاریخ : 1396/09/28-13:36:04
,8,
علت روند صعودی طلا در سال 2018

یک تحلیل گر برجسته اقتصادی اعلام کرد؛

علت روند صعودی طلا در سال 2018

یک تحلیلگر برجسته اقتصادی بر این باور است که سیاست های سختگیرانه پولی فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره موجب رشد بیشتر قیمت طلا در سال آینده خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ؛ کریس وستون تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری آی جی تاکید کرد: افزایش نرخ بهره آمریکا لزوما به معنای کاهش قیمت جهانی طلا نخواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر فدرال رزرو آمریکا سال آینده نیز 3 یا 4 بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد، این مساله منجر به بی ثباتی شدید مالی خواهد شد و این مساله سرمایه گذاران را تشویق به خرید طلای بیشتر برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه ها خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: در شرایطی که نرخ تورم در سال 2018 میلادی با افزایش روبرو می شود، بازارهای جهانی منتظر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو خواهند بود، این در شرایطی است که افزایش متوالی نرخ بهره موجب بروز بی ثباتی مالی خواهد شد، آن هم در شرایطی که مردم تمرکز اصلی خود را بر روی اجرای قانون جدید کاهش مالیات ها قرار داده اند و اقتصاد آمریکا با کسری بودجه و افزایش بدهی روبرو خواهد شد.

وی اظهار داشت: به نظر من فدرال رزرو آمریکا دچار اشتباه سیاستی شده است. گرچه خیلی ها تصور می کنند که افزایش نرخ بهره به ضرر قیمت طلا خواهد بود ولی مردم برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه های خود در برابر این نوسانات، به طلا روی خواهند آورد.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: البته اگر فدرال رزرو آمریکا طی سال آینده اشتباه خود را اصلاح کند و تمایلی برای افزایش بیشتر نرخ بهره نداشته باشد، این مساله موجب کاهش قیمت طلا خواهد شد.

وستون گفت: به نظر من باید انتظارات تورمی در اقتصاد آمریکا را به درستی تحلیل کنیم. آیا انتظارات و فشارهای تورمی در آمریکا به حدی هست که فدرال رزرو نرخ بهره را 3 یا 4 بار افزایش دهد؟ اگر فدرال رزرو 4 بار نرخ بهره را افزایش دهد، نوسانات افزایش خواهد یافت و این مساله در نهایت به نفع تقاضا و قیمت جهانی طلا خواهد بود.

وی پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا سال آینده در بهترین حالت به 1357 تا 1375 دلار خواهد رسید و در بدترین سناریو نیز ممکن است به 1150 تا 1100 دلار کاهش یابد.

به نظر می رسد مهمترین سطح مقاومتی قیمت طلا در سال آینده 1300 دلار خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران