صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518893 تاریخ : 1399/06/15-09:53:40
,1,
عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران: بانک صادرات ایران، زنجیره تولید را به هم وصل کرده است

/آغاز شصت و نهمین سال فعالیت بانک صادرات ایران/

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران: بانک صادرات ایران، زنجیره تولید را به هم وصل کرده است

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران مطرح کرد: در شرایط اقتصادی کنونی طرح های تامین مالی و گشایش اعتبارات اسنادی باید از بانک صادرات ایران به سایر بانک ها تسری یابد تا بخش تولید رونق پیدا کند .

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، محمدرضا نجفی منش با بیان مطلب فوق اظهار کرد: متاسفانه شاهد بودیم که سوءاستفاده از ابزار کارآمدی مانند اعتبارات اسنادی داخلی در سال های گذشته و در بخش هایی از نظام بانکی به از بین رفتن امکان استفاده از آن در تعاملات اقتصادی انجامید، اما نظام بانکی نباید خود را از این امکان رونق بخش تولید محروم کند .
وی افزود: در مقطع کنونی اعتبارات اسنادی داخلی بانک صادرات ایران به ویژه برای تولیدکنندگان بسیار کمک کننده است چون آنها نیاز زیادی به نقدینگی دارند و می توانند از این ابزار برای رفع این نیاز استفاده کنند.
او ادامه داد: کمبود نقدینگی تولیدکنندگان می تواند به کاهش تولید و کمبود کالا بیانجامد، اتفاقی که پایان آن احتکار و گران فروشی کالاهاست. در نتیجه استفاده از طرح هایی مانند گشایش اعتبارات اسنادی باید از بانک صادرات ایران به سایر بانک ها هم تسری یابد و به چرخش چرخ تولید یاری رساند.
وی افزود: در شرایط کنونی تولیدکنندگان پایین دست می توانند با بهره گیری از امکانی که بانک صادرات ایران فراهم آورده مواد اولیه خود را با استفاده از همین اعتبارات اسنادی از تولیدکنندگان بالادست مانند فولاد مبارکه، شرکت ملی مس و شرکت های آلومینومی بخرند تا تولید دچار وقفه نشود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران