سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 467984 تاریخ : 1398/04/20-15:55:56
,11,
عصبانیت آمریکا و اسرائیل نشانی از موفقیت‌های مردم سوریه

در دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزیر کار و امور اجتماعی سوریه مطرح شد؛

عصبانیت آمریکا و اسرائیل نشانی از موفقیت‌های مردم سوریه

اسلامی، یکی از نشانه های موفقیت و پیروزی کشور و مردم سوریه را عصبانیت آمریکا و اسرائیل دانست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با ریما قادری، وزیر کار و امور اجتماعی کشور سوریه دیدار کرد.

در این ملاقات وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شرایط روبه رشد کشور سوریه، اظهار کرد: کشور و مردم سوریه پیشرفت و موفقیت‌های زیادی داشته‌اند و یکی از نشانه‌های این موفقیت عصبانیت آمریکا و اسرائیل است. این موضوع برای ملت‌های منطقه باید یک درس باشد و نشان دهد که ایستادگی در مقابل زورگویی و جریان استکباری همواره به نتایج مثبت منتهی می‌شود.

وی افزود: البته 40 سال است که مردم ایران فشار و تحریم آمریکا را تحمل می‌کنند. هرچقدر پیشرفت هم که به وجود آمده به واسطه ایستادگی ملت ایران است. مردم ایران روز به روز مقاوم‌تر شده و مطمئن هستم که این شرایط پیش آمده برای مردم سوریه اگرچه زیرساخت‌ها را خراب و به مردم لطمه زد، اما یک نقطه آغاز بازیابی و بازآفرینی ملت و کشور خواهد شد.

رئیس کمیسیون مشترک دو کشور ایران و سوریه گفت: در این سفر شما ملاقات‌های متعددی با مسئولان جمهوری اسلامی ایران داشتید و امیدوارم که همه این جلسات سازنده و بابت پیشرفت دو کشور مفید واقع شود.

مردم و دولت ایران شریک موفقیت‌ها و پیروزی‌های سوریه هستند

در ادامه این جلسه ریما قادری، وزیر کار و امور اجتماعی کشور سوریه ضمن تشکر از فرصت ایجاد شده بابت برگزاری این نشست و ارائه گزارش به وزیر راه و شهرسازی به عنوان رئیس کمیسیون مشترک دو کشور ایران و سوریه اظهار کرد: در خلال این سفر و گفتگو‌های انجام شده، لازم دیدیم شما را به عنوان رئیس کمیسیون مشترک دو کشور در جریان مباحثات انجام شده قرار دهیم.

وی افزود: در این بین جا دارد مراتب تشکر و قدردانی خودمان را از ایران به عنوان کشور دوست و برادر بابت تلاش‌هایی که در راستای مبارزه با تروریسم در کشور سوریه داشت، داشته باشیم. خون جوانان ایرانی در سوریه برای مبارزه با تروریسم درکنار مبارزان کشورمان ریخته شد تا در کنار هم محور مقاومتی را شکل دهند که شما به دستاورد‌های آن اشاره داشتید.

قادری تصریح کرد: همین طور باید از حمایت اقتصادی ایران از کشور ایران هم تشکر داشته باشیم که مجموع این تلاش‌ها و حمایت‌ها تردیدی به جا نمی‌گذارد که ایران شریک پیروزی‌های به دست آمده در سوریه و پیروزی‌های آینده خواهد بود. به همین خاطر ما از مردم و دولت ایران بابت این حمایت کمال تشکر و قدردانی را داریم. این حمایت در راستای منافع دو کشور است، چون ما یک هدف مشترک یعنی پیروز شدن بر همه کشور‌های استعماری، استکباری و تروریسم را دنبال می‌کنیم.

وزیر کار و رفاه اجتماعی سوریه ادامه داد: در این سفر ما مجموعه دیدار‌های مهم و رسمی را برگزار کردیم. در این دیدار‌ها موضوعات مختلف در بحث تقویت روابط میان دو کشور در حوزه اقتصادی، اجتماعی و بازار کار مطرح شد. این گفتگو‌ها از نگاه سوریه می‌تواند یک اقدام اساسی در راستای تقویت هرچه بیشتر روابط راهبردی دو کشور باشد تا بتوانیم روابط را در حوزه‌های غیرسیاسی به سطح ممتاز روابط سیاسی بین ایران و سوریه برسانیم.

وی ادامه داد: همچنین در این دیدار‌ها بازدید‌های میدانی خوب و متنوعی از کارگاه‌های تولیدی ایجاد شده در ایران داشتیم که جا دارد به خاطر این پیشرفت‌های به دست آمده در حوزه خدمات اجتماعی، بهزیستی و آموزش فنی و حرفه‌ای تبریک بگوییم. ایران توجه ویژه‌ای به بحث نیرو و سرمایه انسانی داشته که به طبع این سرمایه می‌تواند در هر فعالیت تولیدی اصلی‌ترین عامل باشد. در خلال این دیدار‌ها دولت سوریه بر هرگونه همکاری‌های احتمالی آینده تاکید داشت.

در پایان این دیدار روند اجرای برخی از تفاهمات چهاردهمین اجلاس کمیته عالی مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور نیز بررسی شد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 213
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه