در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519569 تاریخ : 1399/06/25-17:47:38
,25,
عزم شرکت های معدنی برای حمایت از سهامداران بورس

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

عزم شرکت های معدنی برای حمایت از سهامداران بورس

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از عزم شرکت ها و صنایع معدنی برای حمایت از بازار سرمایه و سهامداران آن خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، خداداد غریب پور در حاشیه نشست نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با صدا و سیما با اشاره به نشست دو روز گذشته ایمیدرو و شرکت ها و صنایع معدنی با رئیس سازمان بورس و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این نشست به تشکیل صندوق های بازارگردانی و الزام بنگاه ها به داشتن صندوق های بازارگردانی از سوی سازمان بورس منجر شد.

وی اضافه کرد: پس از این نشست صندوق هایی که بازارگردان داشتند فعالانه عمل کردند و در سایر شرکت ها هم به ایجاد بازارگردان اقدام کرده ایم به گونه ای که در دو روز گذشته، بازار سرمایه به روند مثبت بازگشت و سهامداران خرد از این امر راضی هستند.

رییس هیات عامل ایمیدرو بیان کرد: 60 میلیون سهامدار در بورس داریم که وظیفه ما حمایت از این سهامداران است و حمایت هایی که انجام شده در راستای سیاست های دولت صورت گرفته است.

غریب پور افزود: همچنین پیشنهاد شد سایر شرکت ها و هلدینگ های بزرگ کشور، بازارگردانی کنند تا از افت ناگهانی بازار سرمایه جلوگیری شود.

ایجاد نخستین شرکت سهامی عام پروژه در ایمیدرو

وی گفت: پیشنهاد دیگری که سازمان بورس هم بر آن اصرار داشت تشکیل شرکت های سهامی عام پروژه است که خوشبختانه در شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو نخستین شرکت سهامی عام پروژه را ایجاد کردیم که براساس آن، منابع مالی جامعه برای اجرای طرح های بزرگ صنعتی و معدنی جمع می شود که اگر این اقدام در سایر بنگاه ها انجام شود به رونق تولید و بازار سرمایه کمک خواهد کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 122
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران